Марина Порошенко: «Допомагати і захищати» – це не просто гасло нашої команди, це наше щоденне життя

Тема благодійності та волонтерської допомоги залишається невід’ємною частиною діяльності команди Фонду Порошенка, «Європейської Солідарності», «Справи Громад» та волонтерів. Про це під час виступу на з’їзда партії «Європейська Солідарність» заявила Голова Постійної комісії Київради з питань охорони здоров’я та соціальної політики Марина Порошенко.

«Сьогодні ми обговорюємо надзвичайно важливі питання пов’язані з розвитком країни та громадянського суспільства. За понад 20 років роботи Фонду Порошенка нам вдалося реалізувати велику кількість важливих для країни проектів у сфері культури.  Це – і найбільший світло-музичний фонтан Рошен у Вінниці, і Центр Анни Київської у Франції, й археологічні дослідження на місці поховання короля Данила Галицького у Польщі, і будівництво єдиного за часів незалежності України Театру на Подолі. Всі ці проекти були спрямовані на розвиток  країни та  популяризацію її в світі», – нагадала Марина Порошенко.

Вона нагадала – у 2014 році збройна агресія з боку Російської Федерації змінила життя кожного українця та поставила Україну перед новим  викликом – тримати оборону при фактично зруйнованій та обеззброєній армії та розграбованій країні, повній відсутності державних коштів.

«Саме тоді ми спрямували всі свої зусилля на допомогу армії – системи протиповітряної оборони, озброєння для десантно-штурмових військ, житло для військових. Все те, що допомогло тоді нам вистояти, вистояти всій країні. Розуміючи важливість якісної та своєчасної медичної допомоги для наших громадян, ми допомагали будувати нові та реконструювати старі медичні заклади. Це і будівництво нового корпусу дитячої лікарні ОХМАТДИТ, і реконструкція відділення онкогематології й трансплантації кісткового  мозку в Національному інституті раку в Києві, і реконструкція багатопрофільної лікарні в Кременчуці», – зазначила Порошенко.

«Багато зусиль ми спрямували на розвиток інклюзивних навчальних  закладів, програми навчання для освітян, створення безбар’єрного середовища та формування відкритого й толерантного суспільства», – зауважила Марина Порошенко.

Вона повідомила, що лише протягом 2015 -2019 років на благодійність та підтримку української армії у Порошенка було спрямовано понад 1,5 мільярди гривень. А 2020 рік знову став несподіваним викликом для всієї країни – нагадує Марина Порошенко.

«Пандемія коронавірусу. Вона прийшла в Україну і, через повну безпорадність та непрофесійні дії центральної влади, боляче зачепила кожну українську родину. Як і в 2014-му році, ми об’єднали свої зусилля з тисячами волонтерів та благодійників. Лікарям ми допомагаємо захисними костюмами, противірусними окулярами, масками, які сотнями тисяч ми регулярно завозили в Україну. Але пріоритетом роботи нашої команди було налагодити вітчизняне виробництво захисних костюмів, щоб не тільки забезпечити наших лікарів, а й створити нові робочі місця в України.  Саме таке виробництво ми запустили в Чернігові», – говорить Марина Порошенко.

«Протягом всього часу епідемії медичні заклади, які лікують хворих на коронавірус, ми забезпечували апаратами штучної вентиляції легень, рентген-апаратами, пульсоксиметрами та тестами для виявлення коронавірусу. Крім того, в останню хвилю пандемії, ми передали до опорних лікарень України сотні кисневих концентраторів для допомоги тим пацієнтам, які без апарата не могли дихати. Саме так ми боремося за життя кожного українця», – наголошує голова Комісії Київради.

«Впродовж цілого року в нашому офісі збиралися волонтери й активісти громадської організації «Справа Громад», Фонду Порошенка, «Європейської Солідарності» та нашої молодіжки, які формували набори необхідних продуктів для пенсіонерів, осіб з інвалідністю та багатодітних сімей. За цей час десятки тисяч наборів було сформовано та передано соціально-незахищеним громадянам з різних куточків України», – зазначила Марина Порошенко.

«Незважаючи на те, що дехто завершив війну в своїй голові… війна триває. А тому разом з вами, ми продовжуємо допомагати українській армії. Наприкінці травня ми передали на передову батальйонний комплект системи відеоспостереження. Це – саме те обладнання, яке служить «очима» нашим захисникам, а значить – збереже не одне життя. Лише за останні кілька днів понад півтори тисячі наших громадян перерахували від 9 до 50 000 гривень особистих коштів для захисту і купівлі другого батальйонного комплексу відеоспостереження для 10 ОГШБ на фронті. І тому вже найближчими днями ми зможемо передати його нашим захисникам», – повідомила пані Марина.

«Коли ми разом – ніхто і ніщо не зможе нас здолати, тому що ми і є Україна», – резюмує Марина Порошенко.