У Києві розпочався з’їзд «Європейської Солідарності», учасників привітали Туск, Андрухович і Кличко

У Києві на Арт-Заводі Платформа відбувається з’їзд партії «Європейська Солідарність». Більше тисячі делегатів з усіх куточків України зібралися в найбільшому креативному просторі, створеному на території колишнього радянського комбінату.

Учасників з’їзду привітав Президент Європейської народної партії Дональд Туск, який надіслав листа до з’їзду.

«Від імені ЄНП я радий вітати делегатів нашої сестринської партії «Європейська Солідарність» і передати слова подяки за ваші щирі зусилля у розбудові європейської, демократичної, незалежної України. Сьогодні і Україна, і ЄС переживають період складних системних викликів – від коронавірусної пандемії, яка змінила наше життя, вразила наші економіки та соціальні системи, до безпекових загроз – агресивної поведінки Росії, посилення авторитарних режимів Путіна та Лукашенка. Ці проблеми важкі і потребують потужних, ефективних, а головне солідарних відповідей. І пошук цих відповідей – наше спільне завдання. Будьте певні, що ЄС, а головне представники нашої найвпливовішої політичної родини Європейської народної партії незмінно підтримують український народ у вашій боротьбі за суверенітет, територіальну цілісність і європейське майбутнє. Ми вдячні «Європейській Солідарності» та її керівництву за збереження лідерства у просуванні демократичного та європейського порядку денного в українському політичному і суспільному житті, за просування наших спільних європейських цінностей та активну роль у діяльності родини ЄНП. Дорогі учасники з’їзду, я бажаю вам плідної роботи, змістовних дискусій, світлих ідей, які зміцнять ваші позиції у політичному житті України і сприятимуть процвітанню держави через інтеграцію до ЄС і безпеці через інтеграцію до НАТО. Ви можете завжди розраховувати на підтримку ЄНП в цій складній боротьбі за наше спільне майбутнє. Я залишаюся твердо переконаним, що немає Європи без України», – йдеться у привітанні Президента ЄНП.

Привітав учасників «Європейської Солідарності» міський голова Києва Віталій Кличко. «Сьогодні всі проєвропейські сили мають зробити все для незворотності України на європейському шляху розвитку. Бо майбутнє нашої держави у великій європейській родині. І український народ свій вибір зробив. Ми повинні бути сильними і наполегливими, щоб побудувати успішну, заможну і європейську Україну. Як би не було складно, наша держава не повинна втратити шанс на демократичне і вільне майбутнє. Вірте в себе. Вірте в Україну», – сказав Кличко у відеозверненні.

«Діалог із владою в Україні – не така проста штука, і наша історія не багато таких періодів знала. Але він був і був дуже продуктивний. Це відбивалося і на тому загальному суспільному нерві, суспільному настрої, який формував волонтерський рух, добровольчі батальйони. Який також формував особливу культурно-мистецьку активність – виникнення нових фестивалів, загалом мистецьких проектів. Великий стрибок вгору і вперед у книго-видавничій справі, звичайно кінематограф. На сьогодні цього діалогу просто немає. Тому що влада в Україні його уникає. Вона виходить із тих навиків, якими володіє, а це навики телевізійного шоу-бізнесу. Взаємодія із владою. яка була можливою і навіть бажана в попередній політичній каденції, на сьогодні фактично зупинена. Але слід весь час бути напоготові, тому що серіал передбачає несподівані дуже ходи. Таким несподіваним ходом може бути щось таке, що ми прокинемося завтра в іншій країні. Тому засинати не можна, і весь час стежити, і бути напоготові», – закликав Український поет, прозаїк, перекладач Юрій Андрухович.