Олег Синютка: «Північний потік 2» – це не просто газопровід, це загроза економічній безпеці нашої держави

Внаслідок непрофесійної політичної і економічної позиції влади Зеленського, зокрема щодо «Північного потоку -2» перед Україною стоять серйозні виклики. Про це сказав народний депутат з фракції «Європейська Солідарність» Олег Синютка в коментарі Прямому.

«Непрофесійна політика Зеленського і сьогоднішньої влади довела до того, що Україна перестала бути суб’єктом міжнародної політики. Великі гравці, великі держави говорять про Україну без участі представників нашої країни, і розмова Путіна і Байдена про Україну – це не перша розмова без участі українських вищих посадових осіб», – сказав Синютка.

Він нагадав, що так відбувалося, коли Путіним говорив з Макроном і Меркель. «І це говорить про те, що Зеленський – повний профан у міжнародній політиці. Але якщо говорити про «Північний потік» – це не просто газопровід, це економічна безпека нашої держави», – додав він.

Депутат зауважив, що Україна не просто втрачатиме щорічно 4 млрд доларів, а може знову стати залежною від агресора.

«Чому я кажу, що це є безпекова складова, якою нехтує сьогоднішня влада, а можливо не просто нехтує, а знову веде Україну в російський зашморг, тому що проблема не тільки в «Північному потоці». Сьогодні влада затвердила план «Нафтогазу» на 2021 рік без закупок влітку природного газу, це є прямий удар по безпеці нашої держави. Сьогодні влада довела до банкрутства уранові родовища, які є на території Кіровоградської області, це прямий удар по енергетичній безпеці держави. І звичайно «Північний потік», – зазначив він.

Синютка переконаний, що непрофесійна, а можливо і направлена проти українських інтересів політика Зеленського і влади не йде на користь Україні. «Що треба зробити? Петро Порошенко запропонував, незважаючи на те, що ми є політичні опоненти, ми кажемо – давайте об’єднаємо всі наші зусилля заради української справи, давайте на міжнародному фронті виступимо єдиною позицією. Тому Порошенко звернувся офіційно до лідера США – зустріньтеся до вашої зустрічі з господарем Кремля з паном Зеленським, узгодьте питання, бо мова йде не про Зеленського, мова не йде про цю зелену владу, мова йде про українців і про інтереси нашої держави», -сказав депутат.

Синютка також вважає, що будівництво і пуск в експлуатацію «Північного потоку» серйозно послаблять можливості використовувати українську газотранспортну систему не просто як елемент доходу державного бюджету, а як елемент безпеки.

«Ні для кого не секрет, що сьогодні агресор буде старатися робити всі зусилля, щоб вивести нашу газотранспортну систему з експлуатації. Більше цього, ми сьогодні не можемо гарантувати, що реверсним потоком ми можемо забезпечити повністю необхідні тиски в кожному куточку нашої держави. Тому питання і виклик внаслідок безглуздої політичної, економічної позиції сьогоднішньої влади перед країною стоять дуже серйозні», – додав він.