Депутати від «ЄС» у Київраді наполягають на всебічному розслідуванні провалу спецоперації «вагнерівців»

«Європейська Солідарність» Києва закликає парламент створити тимчасову слідчу комісію щодо зриву спецоперації «вагнерівців». Проте цю ініціативу вкотре провалив депутатський корпус Київради, не включивши відповідне питання до порядку денного пленарного засідання міської ради. Розгляд відповідного проєкту рішення підтримали 46-ма голосами «Європейська Солідарність», «УДАР» та фракція «Голос». А от «Слуги Народу», ОПЗЖ, «Єдність» і «Батьківщина» – не дали жодного голосу на підтримку створення ТСК у Верховній Раді. «Це свідчить про відсутність у депутатського корпусу громадянської позиції та політичної волі», – наголошує депутат від «ЄС» у Київраді Сергій Таран.

«10 місяців тому українські спецслужби готували масштабну спецоперацію із затримання відомих в усьому світі злочинців приватної військової компанії Вагнера. Але вона була зірвана. Хто стояв за зривом – ми досі не знаємо. І тому фракція «ЄС» пропонує Київраді звернутися до Верховної Ради України з вимогою невідкладно створити тимчасову слідчу комісію, яка б розслідувала зрив спецоперації», – зазначив він.

У фракції переконані – ігнорування розслідування зриву цієї спецоперації руйнує авторитет України та міжнародну підтримку нашої держави, адже вона готувалася спецслужбами кількох країн.

«На жаль, монобільшість у парламенті усіляко затягує розслідування цієї справи. Те, що влада усіляко замовчувала існування такої спецоперації, а зараз усіляко затягує розслідування – вказує на те, що винуватці досі залишаються на найвищих щаблях української влади», – підкреслив Сергій Таран.

Депутати «Європейської Солідарності» в Київраді наголошують – міські ради не можуть стояти осторонь політичних процесів, які впливають на долю країни. «Згадайте той тренд, коли міські ради виявили бажання і закликали до державницької позиції, проявили свій стійкий характер і голосували звернення про утримання України в тих межах. Якби цього не відбулося, сьогодні б ми мали окремі республіки, може хтось про це забув. Такі звернення до парламенту – це прояв нашої громадянської позиції», – наголосив депутат «Європейської Солідарності» в Київраді Вадим Сторожук.