Петро Порошенко: Росія отримала «трубу» у власність за президента Кравчука, а зараз її віддали в управління Коломойському

Трубопровід «Самара – Західний напрямок» відійшов Росії ще під час президентства Леоніда Кравчука під час розподілу майна колишнього СРСР, і тільки у 2014 році держава почала процес його повернення. Про це в інтерв’ю журналісту Валерію Калнишу нагадав п’ятий Президент, лідер партії «Європейська Солідарність» Петро Порошенко. Він наголосив, що попри гучні заяви щодо санкцій РНБО наразі держава Україна буде через суд повертати трубопровід, а користуються ним зараз структури олігарха Коломойського та близького до Путіна власника «Роснєфті» Сєчіна.     

«Я не думаю, що всі розуміють, що труба знаходилася у власності Росії більше 20 років. Бо ще під час каденції Леоніда Макаровича Кравчука відбувався розподіл майна: що йде Росії, а що йде Україні. І ця труба, відповідно до цього розподілу, за рішенням тодішнього президента Кравчука потрапила до Росії. І увесь цей час була російською власністю. І лише у 2014 році під час нашої каденції було поставлене питання її повернення в українську власність. Це відомо? Відомо. Журналісти про це знали? Знали», – говорить Порошенко. 

«Безумовно, питання енергетичної безпеки були принциповими і ключовими для української влади тоді. Бо і в питаннях газу, і в питання вугілля, і в питаннях нафти Україна знаходилася у шаленій кризі. І тому цьому було присвячено декілька засідань Ради національної безпеки і оборони. Я буду коментувати документи. Тут є 4 рішення Ради національної безпеки і оборони. Рішення від 4 листопада 2014 року. Рішення від 6 травня 2015 року. І контроль виконання цих рішень. І в усіх 4 рішеннях зазначено, а в 2017 році було чітко наголошено: вжити всіх заходів для того, щоб трубу повернути в українську власність або утримати в українській власності», – говорить Порошенко.

«І я можу наголосити, що у нас на сьогоднішній день український уряд відповідно до цих рішень пішов в суд і аж до Верховного Суду захищав українську власність. У нас є третя гілка влади. Судова система. І боротьба продовжувалася», – нагадав Петро Порошенко.

«Відповідно до цього і зараз, після гучних реляцій Зеленського – врешті-решт, санкції – не санкції, а Фонд держмайна вирішив піти до суду, і це – правильне рішення. Якщо є нововиявлені обставини, а вони зараз з’явилися у зв’язку з аналізом експертизи, мені вони невідомі, – ідіть в суд, і в умовах верховенства права доводьте», – говорить п’ятий Президент.

«Але я не розумію, чому до рішення суду святкується перемога, коли трубу віддали в управління Коломойському і сумно відомому Лазорку, який ховався від правосуддя під час моєї каденції в Лондоні. І постачаючи нафту компанії «Роснефть» Сєчіна – правої руки і гаманця Путіна, який зараз займається цими поставками. В мене питання: це – про український інтерес?», – зауважив Порошенко.

«Тому, повернете трубу – я буду це вітати. Буде у нас законне рішення – я буду це вітати. Але не брешіть, бо є відповідні урядові документи, документи РНБО, на яких стоїть підпис Порошенка, де позиція Порошенка чітко викладена», – наголосив Петро Порошенко.