Як слон у посудній лавці – Порошенко жорстко розкритикував міжнародні провали Зеленського

Команда Зеленського не має жодної ефективної стратегії для України на міжнародній арені, тож доводиться лише констатувати чергові втрати нашої країни у політичній та економічній площинах. Жахлива поразка Зеленського – це зняття американських санкцій і добудова російського «Північного потоку -2».  Про це сказав п’ятий Президент України, лідер партії «Європейська Солідарність» Петро Порошенко в ексклюзивному інтерв’ю журналісту Валерію Калнишу.

Порошенко також зазначив, що неодноразово публічно закликав наших американських партнерів провести зустріч президента Байдена і президента Зеленського до переговорів з Путіним, бо це принципово важливо для України. 

«На жаль, зустрічі не відбулося, і на жаль, я маю констатувати, що це поведінка українського керівника «як слон в посудній лавці», який не зміг добитися цієї зустрічі», – зауважив Петро Порошенко. 

«Так само, як і на жаль, ми не отримали квиток – запрошення на саміт в НАТО, що 5 років під час моєї каденції було рутиною –  ну як же без України. На жаль, це відбувається під час зупинки санкцій по «Північному потоку – 2» і де-факто завершення будівництва, що має величезні загрози для України», – наголосив п’ятий Президент України. 

Петро Порошенко підкреслив, що в цих умовах владі треба зробити свої висновки. «Команді Зеленського треба навчитися читати дипломатичну мову – вона інша, ніж мова КВН, і вона інша, ніж мова журналістів», – зауважив він. 

«Не вмієте самі, спитайте інших. Вам перекладуть. Бо найбільш вірогідно, просто Зеленському потрібен перекладач. Не тільки з англійської, чи там французької чи німецької, я вже не знаю з якої, а і з дипломатичної», – додав він.

Петро Порошенко зазначив, що готовий чітко викласти Зеленському і його команді якою має бути зовнішня політика держави Україна. 

«На зовнішньому фронті ми маємо бути Україною, а не розтягнутою по політичним таборам. І в першу чергу це треба зрозуміти Зеленському», – сказав лідер «Європейської Солідарності». 

«Ми є свідками жахливих поразок України, вже не української дипломатії. Українська дипломатія до цього просто не була долучена, а жахливих поразок українського президента – і з точки зору НАТО, і з точки зору Плану дій щодо членства, і з точки зору «Північного потоку-2», – наголосив Петро Порошенко. 

При цьому він додав, що у Зеленського намагаються знайти винних і перекласти відповідальність на когось, крім себе самих. «Всередині країни вже все напрацьовано, бо всередині країни будь-яка проблема – це Порошенко. Назовні нібито Порошенко незручно звинувачувати. І у нас, виявляється канцлер Німеччини Меркель – величезний друг України, лідер Європи, людина, яка зробила для України, вони навіть в книжках не читали, що Ангела зробила для України, – вона винна в агресії Росії проти України? Макрон, президент і Франція винні в агресії Росії проти України? Не Путін, а вони. І це договорилися Зеленський і люди, які його оточують. Після цього вони чекають, що ці державні діячі будуть підтримувати Україну?», – сказав Петро Порошенко.

«Україна має перестати бути токсичною і має бути success story як це було 5 років тому. І на сьогоднішній день, на жаль, ми розгубили це. Спроби зробити відповідальними не тільки Меркель, не тільки Макрона з Олландом, а і США, і президента США Джозефа Байдена, який «винен» в тому, що Україна не в НАТО, що Україна не отримала грошей, що Україна не захищена санкціями, і все таке інше. І це робиться прямо напередодні телефонної розмови», – додав лідер «Європейської Солідарності».

Порошенко нагадав, що за своє каденції мав регулярні телефонні розмови та зустрічі з лідерами Євросоюзу та Сполучених Штатів. 

Петро Порошенко зазначив, що для нас принципово важлива розмова Байдена з Путіним в Женеві: «Я знаю Байдена багато років. Я знаю, що це великий друг Україні, велика і компетентна людина, якій не треба розповідати виклики і загрози, які стоять перед Україною. І я твердо переконаний, що із поваги до України, а не з поваги перед Зеленським, який демонструє таку неповагу до США і її лідерів, тема України, питання України будуть одними з перших в порядку денному розмови Байдена з Путіним. Й інтереси України будуть захищені».

«У Байдена, на відміну від Зеленського, немає жодних ілюзій, що в очах Путіна він не побачить і миру. Саме тому він сказав правду, що Путін має розуміти, що світ його сприймає як вбивцю. Не тільки Україна», – також сказав Петро Порошенко.

Він зазначив, що «Північний потік-2» для Путіна – це питання не економічне, бо Кремль вкладав десятки мільярдів доларів, які ніколи не окупляться, і всі чітко це розуміють. 

«В цих умовах Зеленському, і нашій дипломатичній службі, і нашому уряду треба робити все можливе з точки зору громадської думки, Сенату, конгресменів, неурядових організацій для того, щоб захиститися. Незважаючи на те, що Путін каже, що «Північний поток-2» добудований. Незважаючи на те, що в багатьох опустилися руки, битися треба до кінця», – наголосив Петро Порошенко. 

Серед причин, які призвели до зняття санкцій, Петро Порошенко назвав порушення у проведені реформи корпоративного управління і багатьох інших законів. «Звичайно, це підірвало довіру. Якби була довіра, яка існувала під час моєї каденції, вирішувати це складне питання було б набагато легше», – переконаний він.