Петро Порошенко: «Геть від Москви» – це ключова умова розвитку України

Україна буде справжньою, суверенною, демократичною європейською державою тільки тоді, коли повністю позбавиться впливу Російської Федерації і стане повноправним членом ЄС та НАТО. Про це заявив п’ятий Президент, лідер партії «Європейська Солідарність» Петро Порошенко під час телемарафону з нагоди річниці безвізу в ефірі Прямого, 5-го каналу та Еспресо. Порошенко зазначив, що вкрай важливо забезпечити незворотність європейських реформ і євроатлантичного курсу. 

«Дуже добре, що нам вдалося в 2019 році провести зміни до Конституції, де записано, що кожен український посадовець, українська влада зобов’язана робити все, що від неї залежить для того, щоб забезпечити майбутнє членство в ЄС та НАТО», – вважає Порошенко. 

«Я як Президент подав цей законопроєкт, але я дякую кожному народному депутату, коли було 300+ з великим запасом, які проголосували за це. І як би зараз не викручувалися представники цієї «вати», які розповсюджені по певних фракціях, їм вже нічого не вдасться» , – переконаний Порошенко. 

Він не виключає, що нинішня влада в переговорах з Путіним могла погодитись на позаблоковий статус чи відмову від євроінтеграції. Але закріплений у Конституції курс та підтримка більшості громадян України вступу до ЄС і НАТО є потужними запобіжниками проти цього. 

«Перше – це Конституція, і ми примусимо їх дотримуватися Конституції. І друге – інтеграцію в ЄС підтримують зараз більше 70% українців. Російська пропаганда нам постійно нав’язувала, що «НАТО- це розкол України, НАТО – це те, що знищить Україну». За п’ять років НАТО стало потужним об’єднуючим факторо. Цю інтеграцію і членство в НАТО підтримують і на Сході, і на Заході. Люди чітко розуміють – членство в ЄС – це добробут, це соціальний захист, це захист прав і свобод, це захист демократії, це захист права обирати, це верховенство права. А НАТО – це військова безпека, коли один за всіх і всі за одного», – пояснює п’ятий Президент.

Порошенко наголосив, що членство в НАТО дозволить Україні захищатись «вже не на підставі дивного і нікчемного Будапештського меморандуму, не на підставі пам’ятних записок про те, що вони візьмуть до уваги, а на підставі військового потенціалу, який забезпечує сильні ЗСУ і сильну командно-військову підтримку країн-членів НАТО».