Порошенко в річницю звільнення Маріуполя: ми вибили «русскій мір» і зруйнували плани Путіна

П’ятий Президент, лідер партії «Європейська Солідарність» Петро Порошенко привітав Маріуполь з річницею звільнення. Порошенко нагадав, що завдяки контрнаступу тоді вдалося звільнити дві третини окупованого Донбасу.

«7 років тому ми зруйнували сценарій Путіна і вибили «рускій мір» з Маріуполя. Це був початок великого наступу на російського агресора та його терористів. Я пишаюся тим, що віддав наказ на контрнаступ, завдяки якому дві третини окупованого Донбасу були визволені, врятовані від бандитів, мародерів і злочинців», – наголошує Порошенко.

«Україна повертала своє. Збройні сили, Нацгвардія, добровольці протягом двох місяців звільняли міста і села. Я пишаюся тим, що як Верховний Головнокомандувач віддав цей наказ про контрнаступ», – зазначає п’ятий Президент.

«Добре пам’ятаю нараду 8 червня 2014 року. Ми тоді докладали максимум зусиль для звільнення Маріуполя, щоб не допустити загибелі цивільних, загибелі мирних мешканців. Зачистка від незаконних збройних формувань, від найманців — це була відповідальність Національної гвардії, Міністерства внутрішніх справ. А Збройні сили України мали відігравати відповідальну роль по недопущенню входження військових формувань в Маріуполь для організації хаосу. Маю відзначити дуже добру організацію тих процесів. Маріуполь вистояв. Ті часи стали вирішальними для українського Приазов’я», – нагадав Петро Порошенко.

«Дякую нашим захисникам і мужнім маріупольцям, усім, завдяки кому до міста прийшов мир. Вічна Слава героям, які загинули у боях, і які нині продовжують боронити Україну від ворога! Слава Україні! І Слава українському Маріуполю!», – пише лідер «Європейської Солідарності».