Ніна Южаніна: Нульові декларації – це амністія для офшорів і злочин проти середнього класу

Нульові декларації – це атака на середній клас. Про це сказала народна депутатка фракції «Європейська Солідарність» Ніна Южаніна в коментарі журналістам.

«Зміни, які були внесені через поправки Гетманцева, говорять про те, що над цим проектом закону попрацювали лобісти, у яких є не тільки офшори, які вже амністовані під нуль, доходи отримані з офшорів при їх ліквідації або призупинені, а й ті, в кого є активи в Україні і яким дуже треба їх легалізувати», – сказала Южаніна.

«Виключення, зроблені до другого читання, говорять про те, що у нас держслужбовці, крім категорії «А», яка з’явилася тільки в 2016 році в законі про запобігання корупції, це тільки високопосадовці. А такі, наприклад, як керівники митниці в областях, керівники департаментів, це всі ті люди, які не підпадають під визначення тих осіб, які можуть подавати декларацію», – зауважила Южаніна.

« Я хочу сказати, що крім того, що їм надали право поза зоною відповідальності, навіть незважаючи на те, що вони подавали електронну декларацію в НАЗК, задекларувати свої активи, сплатити 5% і бути захищеними гарантіями держави, ми будемо сьогодні розглядати проєкт закону щодо непритягнення до відповідальності – ні до адміністративної, ні до кримінальної», – зазначила депутатка.

«Це насправді злочин проти середнього класу, тих людей, які, працюючи найманими особами, топ – менеджерами або власниками невеличкого бізнесу після сплати всіх податків, які вони платили як юридичні особи, мають заплатити, тобто віддати 5%. Мене вражає те, що велика кількість поправок з’явилася до другого читання, зокрема, в порушення 116 статті регламенту, і це абсолютно збивають з розуміння, навіть народних депутатів, за що саме вони будуть голосувати», – наголосила Южаніна.

Вона зауважила, що фракція «Європейська Солідарність» не буде голосувати за цей законопроєкт, оскільки він не містить нічого корисного для держави.

«Там додана лише одна норма, що протягом 9 місяців уряд має розробити закон щодо покращення, більш жорстокого адміністрування податку на доходи фізичних осіб. Це ті непрямі методи, які потім доженуть кожну людину, яка навіть не подаватиме декларацію», – додала Южаніна.