Освітяни, батьки та діти мають стати єдиним міцним трикутником взаємодії на благо дітей з особливими освітніми потребами – Марина Порошенко

«Освітяни, батьки та діти мають стати єдиним міцним трикутником взаємодії на благо дітей з особливими освітніми потребами», – Марина Порошенко під час відкриття онлайн тренінгу «Роль інклюзивно ресурсних центрів у провадженні якісного інклюзивного навчання»

Тренінг організований Фондом Порошенка, спільно з Міжнародним благодійним фондом «Lumos» (Великобританія) на прохання Департаменту освіти і науки Київської міської державної адміністрації для фахівців Інклюзивно-ресурсних центрів столиці.

Відкриваючи тренінг, Марина Порошенко підкреслила важливість постійного навчання та підвищення рівня кваліфікації працівників інклюзивно-ресурсних центрів.

«Ваша роль є надзвичайно важливою для десятків тисяч дітей з особливими освітніми потребами. Адже саме від вашого професіоналізму залежать якість оцінки розвитку дитини, ефективність формування індивідуальної навчальної програми дитини, взаємодія з батьками та інклюзивними навчальними закладами. Я переконана, що освітяни, батьки та діти мають стати єдиним міцним трикутником взаємодії на благо дітей з особливими освітніми потребами», – наголосила лідерка «ЄС» у Київраді.

Також Марина Порошенко зазначила, що наразі, спільно з Департаментом освіти і науки міста Києва, особлива увага приділяється розвитку мережі інклюзивно-ресурсних центрів столиці та приведення її у відповідність до кількості дитячого населення міста. Так, за ініціативи Марини Порошенко, у 2021 році в Києві буде створено 4 нових ІРЦ, ще 5 заплановано на наступний рік.

До тижневої навчальної програми тренінгу були залучені кращі фахівці України та Молдови. Під час навчання працівники ІРЦ м.Києва зосередять увагу на ролі та обов’язках інклюзивно-ресурсних центрів в системі інклюзивної освіти, питаннях комплексної психолого-педагогічної оцінки розвитку дитини, індивідуалізації процесу навчання дітей з особливими освітніми потребами в умовах інклюзії та взаємодії ІРЦ з іншими учасниками розвитку і просування інклюзивної освіти.