Володимир В’ятрович: Зеленський через закон про деолігархізацію намагається взяти під контроль ЗМІ

Закон про деолігархізацію від Зеленського – це інструмент для перерозподілу медіавласності в країні. Так вважають народні депутати з «Європейської Солідарності».  

«Мова не тільки про власників телекомпаній і продакшн, які торгують з Росією. Мова безпосередньо про президента Зеленського. Він ініціатор цих ініціатив. І він людина, яка безпосередньо бере участь у торгівлі з Російською Федерацією, продаючи їм свій російськомовний контент. Очевидно, що через інші фірми, але ця людина, яка безпосередньо багато років брала участь в цьому бізнесі, і розуміє, яких матеріальних втрат він може зазнати у разі вступу в дію законів від 16 липня», – пояснює Володимир В’ятрович.

«Але це однозначно станеться. Я думаю, що Зеленському вже треба змиритися і, можливо, трохи підтягнути українську мову, тому що після того, коли завершиться його президентська каденція, єдине місце де його будуть чекати – це його рідний «95 квартал», –  говорить В’ятрович.

Народна депутатка Софія Федина вважає, що деолігархізація від Зеленського нагадує дії Путіна під час встановлення ним контролю над ЗМІ.

«Перше, що виокремили аналітики аналізуючи текст законопроекту про деолігархізацію – це те, що цей законопроект про переділ медіа власності. Хто на що буде впливати. Це все дуже співзвучно з олігархічним консенсусом, як колись влаштував Путін в Російській Федерації. Усі олігархи, які з ним не погодилися, були ліквідовані чи вислані, або ув’язнені. Тепер всі олігархи і власники великих медіа в консенсусі з Путіним ретранслюють путінську пропаганду. Мені видається, що Зеленський вирішив зайнятися таким же процесом. Якщо ти зі мною дружиш, то все буде добре, ти не олігарх. Якщо ні, то ти олігарх», – зауважила  представниця «Європейської Солідарності».

Володимир В’ятрович вважає, що наразі відбувається підпорядкування Зеленським четвертої гілки влади.

«Ми маємо справу з черговою спробою Зеленського опанувати ще одну гілку влади. Ним опановано законодавчу гілку влади. Також не маємо сьогодні парламенту. Це філія Офісу Президента. Зеленському абсолютно підконтрольна виконавча гілка влади, така як уряд. Йому підконтрольна і така гілка влади, як судова. Закон про деолігархізацію – це штурм четвертої гілки влади, якою є ЗМІ. Власне, це і є головною метою шуму навколо деолігархізації. Захопити інформаційні потоки, захопити інформаційні канали під власний контроль», – резюмував народний депутат.