Ми розвиваємо та підтримуємо мережу ІРЦ столиці, щоб діти отримували якісні послуги максимально наближено до місця свого проживання – Марина Порошенко

Лідерка «Європейської Солідарності» у Київраді Марина Порошенко відвідала інклюзивно-ресурсний центр №4 Дніпровського району столиці, який з березня цього року працює в новому сучасному приміщенні та передала для роботи фахівців центру розвиваючі набори та набори для мозочкової стимуляції.

«Ці набори можуть використовувати в своїй роботі практичні психологи та вчителі-дефектологи для проведення корекційно-розвиткових занять з дітьми, яки мають порушення сенсорної обробки інформації, порушення мовлення, зору та психічних процесів. Це допоможе дітям розвинути логічне мислення, пам’ять, фантазію та креативність. А набори для мозочкової стимуляції допомагають досягти приголомшливого ефекту в розвитку координації дитини. При регулярних вправах спостерігається прогрес у розвитку моторики, вмінні тримати рівновагу, покращується пам’ять та навички читання, письма та рахунку», – зауважила Марина Порошенко.

Також вона наголосила, що наразі, спільно з Департаментом освіти і науки КМДА, проводяться робота з розширення мережі інклюзивно-ресурсних центрів столиці та приведення їх у відповідність до кількості дитячого населення міста Києва. Так, вже цього року буде створено 4 нових ІРЦ, ще 5 заплановано на наступний рік.

Лише у Дніпровському районі столиці проживає 67 тисяч дитей. Інклюзивно-ресурсний центр району був створений у 2019 році, а з березня 2021 року працює в новому приміщенні. За два роки роботи ІРЦ було проведено близько 1 500 комплексних оцінок для дітей з особливими освітніми потребами, і 450 – вже цього року.