Марина Порошенко: нас знову намагаються повернути до радянської системи – дітей з особливими освітніми проблемами ізолювати від суспільства

Як депутатка Київради та ініціатор реформи інклюзивної освіти не можу не зреагувати на випадок, який стався у школі №58 Шевченківського району столиці, коли вчителька інклюзивного класу здійснювала насильство над дитиною з особливими освітніми потребами.

По-перше, будь-яке насилля над будь-якою дитиною є неприпустимим. По-друге, неприпустимою є ситуація, коли одна доросла людина, вчитель, чинить насилля над дитиною, а інша доросла людина не припиняє це, а лише фіксує на відео.

Переконана, що з цим конкретним випадком потрібно розібратися в правовому полі й зробити все можливе, щоб подібні ситуації ніколи і ніде не траплялися в майбутньому, а винні понесли відповідне покарання.

На жаль, такі жахливі інциденти відкривають проблеми, які потрібно вирішувати негайно. Проте певні політичні сили вже почали використовувати цей випадок і намагаються переконати суспільство, що інклюзія – це погано. Але десятки тисяч дітей з особливими освітніми потребами та їхні батьки так не вважають! Бо коли протягом трьох років (у 2017-2019 рр.) проводилася загальнонаціональна реформа інклюзивної освіти, тисячі дітей з особливими освітніми потребами по всій України та їхні родини отримали надію на щасливе майбутнє й повноцінне життя в суспільстві.

Але впродовж останніх двох років реформа не тільки не продовжується, нас намагаються повернути до радянської системи освіти і знову ізолювати дітей з ООП не лише від суспільства, але й від своїх родин.

Впевнена, що ТСК, створена Департаментом освіти і науки КМДА, досконало вивчить цей прикрий випадок та причини, які до нього призвели. А я як голова постійної комісії з питань охорони здоров´я та соціальної політики обов’язково ініціюю розгляд цього питання на найближчому засіданні комісії.

Спільно з колегами ми випрацюємо механізми щодо удосконалення роботи освітніх закладів, в контексті – комплексної взаємодії інклюзивних шкіл, інклюзивно-ресурсних центрів та соціальних служб, з метою недопущення подібних випадків в майбутньому та для того, щоб вивести інклюзивну освіту столиці на якісно новий рівень.