Марія Іонова: те, що Зеленський наговорив, у США потягнуло б на імпічмент

Заяви Зеленського щодо «справи вагнерівців» вимагають серйозної правової оцінки – про це сказала народна депутатка з фракції «Європейська Солідарність» Марія Іонова в ефірі Радіо Свобода.

«Його оточення говорило, що взагалі такої операції не було, а виявляється, що вона була. Якби це було у США, то він наговорив би давно на імпічмент», – сказала Іонова.

Вона припускає, що Зеленському потрібна легенда перед поїздкою до США, а що робити із заявами його команди – незрозуміло. «Є його пряма мова і те, що зараз Офіс президента, Подоляк намагається сказати, що щось вирвали з контексту. Президент – якщо все це підтвердиться – виходить, здав цю операцію», – додала депутатка.

«Хочу сказати ще про наші спецслужби. Це ж доля людей, це дуже кропітка, мікроробота під дуже високим ризиком. І ризик не тільки для представників розвідки, але і їхніх родин. Те, що Верховний Головнокомандувач говорить – це державна зрада», – сказала Іонова.

«Роль парламенту, роль ТСК має бути зараз дуже ефективна, швидка, щоб розставити всі крапки над «і». Різниця між Протасевичем і «вагнерівцями» – це був рейс з Туреччини, це країна – член НАТО і операція була країн – членів НАТО та України. А у випадку Білорусі цей рейс був ірландський, це була операція Білорусі. Тому всі аргументи, що на нас очікували якісь санкції – абсолютно нульові. Не треба вдаватися в порівняння терористів і опозиційного журналіста», – зауважила Іонова.