Після Революції Гідності ми почали будувати українську європейську культуру – Микола Княжицький

Впровадження в життя закону про українську мову стало квінтесенцією змін у культурній сфері. Про це заявив народний депутат з фракції «Європейська Солідарність» Микола Княжицький у рамках фестивалю Via Carpatia під час дискусійної панелі «Підсумки. 30-ліття культурної незалежності».

Микола Княжицький зазначив, що в попередні роки незалежності в Україні домінувала радянська модель в управлінні культури. І лише після Революції Гідності ми почали будувати українську європейську культуру – відродили український кінематограф, зокрема щороку знімали по 50 фільмів. Водночас заборонили фільми, які несли в Україну колоніальну культуру, – наголосив Княжицький.

«Нам вдалося повернути українську пісню на радіо, хоча в це багато хто не вірив. Ми створили Український культурний фонд, вдалося створити Український інститут книги. Фактично відбулася культурна революція», – вважає Микола Княжицький.

Наразі після приходу нової влади на чолі з Володимиром Зеленським українська культура потребує перебуває постійного захисту від атак, які спрямовані проти українства, – резюмує Княжицький.