В Івано-Франківську відбувся форум депутатів місцевих рад від «Європейської Солідарності»

В Івано-Франківську на площі Шептицького відбувся Форум депутатів місцевих рад від «Європейської Солідарності» за участі п’ятого Президента України, лідера партії Петра Порошенка.

Петро Порошенко наголосив, що «Європейська Солідарність» сповнена рішучості вести Україну в Європейський Союз і НАТО.

«Був час, коли українці пишалися тим, що вони українці. Коли Україною пишався увесь світ, коли ми по-справжньому почали будувати нашу державу і Україна відбулася. Золотий час української державності. А зараз Україна долає екватор дуже небезпечного експерименту, який був започаткований два роки тому. Українці щодня розраховуються за некомпетентність, непрофесіоналізм, дилетантство і безпорадність української влади, яка кожного дня втрачає та знищує всі ті здобутки, які були кров’ю і потом завойовані», – сказав Петро Порошенко.

Також він зазначив, що сьогодні перед Україною стоїть низка дуже серйозних викликів: падіння економіки, зниження рівня доходів населення, руйнування міжнародної коаліції та корупція.

«Корупція зараз набула таких масштабів, як за часів Януковича. Це кажу не тільки я, це каже не тільки наша партія. Якщо вони не розуміють дипломатичну мову, якщо вони пред’являють претензії Байдену, Меркель, Макрону чому ми досі не в НАТО. То вони вимушені були прямо рубанути: що ви не в НАТО, бо ви, пане Зеленський, стимулюєте корупцію», – сказав Порошенко.

Він наголосив, що команда «Європейської Солідарності» сьогодні має рішуче робити свою справу.

«Нам треба об’єднатися, згуртуватися і йти до людей. Саме тому ми виходимо з позитивним порядком денним. Ми будемо більше уваги приділяти пропозиціям економічних реформ, захисту середнього класу, захисту українських платників податків, захисту соціально незахищених верств населення, реальною позицією, так як ми робили за 5 років нашої каденції. Ми у три рази підвищили мінімальну заробітну плату, ми майже втричі підвищили середню заробітну плату, у 2,86 рази ми підвищили дохідну частину бюджету. Сьоголні ми маємо захистити людей. Бо більше 60% людей за ці два роки відчули погіршення, і лише 10% сказали, що бачать деяке покращення. Це справжня оцінка діяльності Зеленського. Ми точно не можемо зрадити очікування цих людей», – сказав Порошенко.

«Я твердо переконаний, що попереду в України фантастичні, гарні часи, попереду наша з вами спільна перемога, перемога українського народу», – додав Порошенко.

Під час Форуму голова обласного осередку «Європейської Солідарності», народний депутат Володимир В’ятрович розповів про рік роботи на Івано-Франківщині.

«Це дуже важкий рік для всього світу. Він увійде в історію, як рік пандемії, як рік карантину, як рік, коли весь світ завмер. Цей рік дуже складний для України, але в Україні всі ці проблеми були помножені тим, що біля керма держави ми отримали людей, які далекі від професіоналізму. На жаль, ми отримали тих людей, які навіть не розуміли тієї загрози, яка стоїть перед країною», – сказав В’ятрович.

Він зазначив, що в цих умовах команда «Європейської Солідарності» розпочала два процеси: розгортання партійної структури та виборчу кампанію на місцевих виборах.

«Це було дуже складно, це нагадувало ремонт літака, який вже летить. Проти нас діяв адміністративний ресурс, проти нас продовжували діяти провладні, олігархічні медіа, які розповідали байки про «Європейську Солідарність». Незважаючи на це, ми можемо говорити про серйозні здобутки. У нас 255 людей стали депутатами різних рівнів, ми по суті посіли друге місце на виборах до облради, поступившись переможцю виборів лише одним мандатом», – сказав Володимир В’ятрович.

«Ми демонструємо нову якість політики, коли політична партія не забуває про своїх виборців на другий день після виборів. Наші депутати успішно відстоюють інтереси людей, які їх обрали. Причому нам вдалося налагодити співпрацю депутатів усіх рівнів, від депутати громади до депутата Верховної Ради», – додав він.

Народний депутат повідомив, що в обласній раді «Європейська Солідарність» ефективно працює,  перебуваючи в опозиції до дуже дивних союзів тих, хто називає себе патріотами, з партіями, які фінансуються відверто проросійськими олігархами.

«Перебуваючи в опозиції, ми працюємо, відстоюємо національні інтереси. Але треба розуміти, ми не збираємося бути вічними опозиціонерами. Єдиний спосіб зупинити падіння держави, свідками якого зараз ми є, це змінити теперішню владу. Тому наше завдання готуватися перебрати владу, перебрати відповідальність за майбутнє цієї держави від рівня громади до рівня найвищого керівництва. І ми будуємо структуру, яка здатна працювати в опозиційних умовах, яка здатна буде взяти владу, яка здатна буде будувати Україну», – констатував нардеп.  

Голова фракції «Європейська Солідарність» в обласній раді Ростислав Кукурудз, виступаючи на Форумі, зазначив, що головна сила «Європейської Солідарності» у єдності та командній роботі.

Як приклад він навів питання дитячого будинку «Теплий дім» у Долині, який обласна рада більшістю голосів вирішила ліквідувати.

«Ми не змогли добитися відміни цього рішення в обласній раді, але тут на підтримку нам прийшли колеги з Верховної Ради, до яких ми звернулися і все закінчилося нашою перемого. Закінчилося тим, що ми добилися правди, добилися справедливості і це наша головна сила. Нас – більше 250 тільки на Франківщині, наші депутати є у Верховній Раді. Ми повинні об’єднатися, ми повинні бути сильними, бо з слабкими ніхто не рахується»,  – сказав Ростислав Кукурудз.

Заступник міського голови Івано-Франківська, ветеран АТО Петро Шкутяк додав, що у «Європейській Солідарності» зібрані люди, які об’єдналися навколо основних цінностей, а не інтересів.

«Ми – люди, які сповідують цінності: армія, мова, віра, українська соборна держава. Ми можемо мати різні думки щодо певних питань, завжди є дискусія, але цей ціннісний фактор, який не дає нас роз’єднати. Бережімо себе та стіймо один за одного!» – підсумував Петро Шкутяк.