Ірина Геращенко: Зеленський підписав закон про «розпил» без тендерів більше 100 млрд, туди ж «впихнули» обладнання для ОХМАТДИТу за схемою Богатирьової

Попри протести «Європейської Солідарності», яка неодноразово наголошувала на високій корупційності закону, що виводить 100 млрд грн (це 10% бюджету!) на безтендерне!!! будівництво Київської окружної дороги, і безтендерні закупівлі та витрати 5 млрд грн в рамках святкування Дня Незалежності, Зеленський таки підписав цей закон. 

Цікаво, як зараз спиться так званим антикорупціонерам, які зручно вмостили свої оптимістичні тіла у різні наглядові ради? 

Пропагандистські канали не присвячують темі вже не великого, а грандіозного крадівництва свої ефіри і не ставлять пластмасові чучела причетних до знищення системи «Прозорро» з ОП і президентської фракції в своїх студіях. Тому що олігархи в темі і в долі. І жоден антиолігархічний закон не перерве це тісне спілкування офісу з батьками-засновниками республіки Зеленського. 

Дивує мовчання НАБУ і посольств, розслідувачів  і суспільства, бо всі попередні гучні справи – це дитячий лепет у порівнянні з безтендерним розпилом 105 млрд грн.

В цих цифрах є один рядок, який мене і моїх колежанок хвилює найбільше. 

ОХМАДИТ. Зеленський планує урочисто перерізати стрічку нового корпусу дитячої лікарні до Дня Незалежності. 

Ага, той, хто висміював політиків за «лєнточкі», зараз будує своє президенство на радянських приурочуваннях до дат. 

Будівництво нового корпусу ОХМАДИТу розпочалося кілька років тому,  і наша команда в найскладніші для бюджету роки знаходила кошти для фінансування цього надважливого проекту. Новий корпус  при Порошенку було добудовано на 90%. Зеленському залишилося перерізати лєнточку.

Мої колеги Mariya Ionova, Вікторія Сюмар, що входять до наглядової ради ОХМАДИТ, жорстко контролювали прозорість використання державних коштів. Я  вже 17 років перераховую онкогематологічному  відділенню ОХМАДИТ.

Й ось нещодавно медзаклад, де лікуються  найважчі діти, віднесли до списку ковідних. Це викликало занепокоєння в батьків дітей з онкологією, адже очевидно, що будь який спалах в ОХМАДИТ виявився б катастрофою для таких дітей…  

Але тепер все набагато гірше! В закон, який підписав Зеленський, дозволяється без тендерних процедур закупити обладнання для лікарні на суму більше 1 млрд 200 млн грн.  Влада включила в список заходів до Дня Незалежності відкриття ОХМАДИТ і заради урочистого перерізання стрічки Зеленським тепер найголовніший етап для лікарні – закупівлю техніки – проведуть без тендерів, пришвидшено, за схематозом!

І за інформацією медичного  колективу чинуші з ОП не планують радитися з самими лікарями щодо характеристик необхідної апаратури, а включають схеми часів Богатирьовоі, коли закупалося найдешевше /неякісне, яким і досі забиті підвали старого корпусу лікарні, яке жодного разу не використовувалося.

Ми всі розуміємо, що  корпуси без сучасного, якісного, найкращого обладнання – це лише будівля? І головне- закупити не просто якісне, а саме необхідне, те, що просять лікарі, які щодня рятують дітей! 

Нещодавно відбулася зустріч Наглядової ради, опікунів і волонтерів, представників медколективу з новим міністром Ляшком. Саме на тему закупівлі нового  обладнання для нового корпусу. Після цієї розмови волонтери звернулися до всіх небайдужих із закликом – зробити публічною інформацію про корупційні ризики. Заради  відкриття нового корпусу до Дня Незалежності готуються  швидкі закупівлі обладнання, список якого не узгоджено з медколективом. 

Скажу відверто: ми вже сигналізували про серйозність проблеми  тим адекватним членам команди Зеленського, які усвідомлюють іміджеві ризики. І закликали звернути на це особливу увагу, зустрітися з медколективом і наглядовою радою і закупити через тендери необхідне обладнання в найкращих виробників медтехніки. Це не лікарня Зеленського. Це лікарня для дітей України, і вони мають отримати найкраще! 

Ми закликаємо ОП відмовитися від планів безтендерного розпилу за схемою Богатирьвої і її команди, яка повернулася і непогано себе почуває при Зеленському. 

Ми вимагаємо від профільного міністра узгодити закупівлю необхідного обладнання з медколективом лікарні.

Життя і здоров’я маленьких пацієнтів і популістські хотілки Зеленського перерізати стрічку до свята – незрівнянні речі.

Закликаємо все українське суспільство усвідомити, що ці 105 млрд – це не гроші «кварталу». Це ваші податки і ваші гроші.