Існування територіальної оборони потребує законодавчого закріплення – генерал Забродський

Законодавче врегулювання діяльності в Україні сил територіальної оборони вже давно назріло. Відповідні закони дадуть можливість повноцінно сформувати відповідні структури тероборони та створити законодавчу основу для залучення громадян до захисту держави. Про це сказав з трибуни парламенту народний депутат фракції «Європейська Солідарність», Герой України, генерал-лейтенант Михайло Забродський.

Він зауважив, що законопроекти про основи національного спротиву та щодо збільшення чисельності Збройних Сил України у зв’язку із прийняттям Закону України «Про основи національного спротиву», які розглядаються на позачерговому засіданні парламенту, мали бути розглянуті та ухвалені вже давно.

«Територіальна оборона формально існує, рух опору існує, і навіть не формально. Більше того, успішно виконує поставлені завдання, в тому числі і на тимчасово окупованих територіях», – наголосив генерал.

«Наш з вами обов’язок як парламентарів надати відповідну законодавчу базу нашим Збройним силам для того, щоб ці дві важливих складових системи безпеки держави продовжували ефективно працювати», – додав депутат.

Він позитивно оцінив норми законопроекту про основи національного спротиву: «Безперечно кроком вперед є те, що в ньому введений потужний понятійний апарат. Це саме те, чого зазвичай не вистачало для нормального процесу планування забезпечення і формування відповідних структур. Чітко визначені завдання територіальної оборони, без демонізації цієї складової».

За його словами, також чітко розподілені обов’язки всіх складових та державних інституцій оброни держави, в першу чергу міністерства оборони. Закон також визначає чіткі поняття стосовно підготовки громадян до захисту держави.

Михайло Забродський підкреслив, що шлях формування повноцінної структури територіальної оборони буде непростим, не швидким і точно нелегким.

«Але для того, щоб забезпечити і вже зараз закласти відповідні основи для розгортання цієї системи, зокрема військових частин і підрозділів сил територіальної оборони, не говорячи вже про формування відповідних структур у складі сил спеціальних операцій, вже зараз потрібно прийняти відповідне рішення про збільшення чисельності Збройних сил», – пояснив генерал необхідність ухвалення другого законопроекту.

«Мета законопроекту цілком зрозуміла – для того, щоб закон, який запрацює з 1 січня наступного року, можна було імплементувати, розробляти відповідні штати, утримувати на певних посадах певну кількість особового складу, а найголовніше – повноцінно спланувати розгортання цієї системи наприклад в особливий період, для цього потрібно збільшити чисельність Збройних сил», – додав депутат.