Країна має знати правду про справу вагнерівців – генерал Забродський

«Європейська Солідарність» вимагає викликати усіх причетних до зриву спецоперації із затримання бойовиків з російської ПВК Вагнера на засідання Тимчасової слідчої комісії, адже суспільство має знати правду, яку майже рік приховувала влада. Відповідну заяву фракції з трибуни парламенту оголосив народний депутат, Герой України, генерал-лейтенант Михайло Забродський.

«Довіра співгромадян, які на відкритих і чесних виборах наділяють керівництво держави вагомими повноваженнями і повнотою влади, надзвичайно коштовна річ. Довіру легко зруйнувати зрадою. За справжню зраду на вищому державному рівні доводиться розплачуватися людськими життями і національними інтересами. Під час війни така зрада коштує особливо дорого. Особливо – якщо це зрада перших посадових осіб держави. Саме така зрада проглядається в фактичному зриві спецоперації по затриманню вагнерівців», – наголошує Забродський.

«Особисто мене як громадянина і офіцера Збройних сил турбує лише одне питання: невже ми нація з тисячолітньою історією маємо чекати на розслідування журналістів-викривачів зі світовим ім’ям і не в змозі самі розібратися в тому, що відбулося? Натомість ми напружено чекаємо анонсовану невдовзі прем’єру фільму. Щиро сподіваюся, що це не так. Тому у справі «вагнерівців країні потрібно знати правду перш за все від своїх представників в парламенті. Хто саме прийняв рішення про зрив спецоперації по затриманню російських вбивць? Хто віддав їх Лукашенку і зрештою Путіну? Хто дозволив заробляти на крові і далі в Україні або в інших державах?», – наголошує генерал Забродський.

«Нарешті – хто зруйнував довіру наших партнерів? Зруйнував надовго. Ми маємо почути правду офіційно. Ми – це родини загиблих на Сході. Ми – це військові, які втрачали своїх побратимів, вбитих такими або подібними до них заробітчанами. Ми – це всі українці які досі перебувають під прицілом у цій війні», – зазначає бойовий генерал.

«Ми вимагаємо відповіді посадовців на ТСК. І через нещодавне зізнання президента про факт проведення операції – всіх відповідей і від нього», – резюмує Михайло Забродський.