Звільнення керівників департаменту НБУ свідчить про остаточну втрату регулятором незалежності – Ірина Фріз

Звільнення команди керівників Департаменту ліцензування Національного банку України в повному складі свідчить про остаточну втрату регулятором незалежності при Зеленському. про це у Facebook пише народна депутатка з фракції «Європейська Солідарність» Ірина Фріз.

«Із заяви, що була зроблена, можна зробити висновок, що НБУ втратив прозорість у прийнятті рішень, незалежність роботи колегіальних органів, а також про втручання в наглядові процеси ззовні і зсередини. Цікаво, що демарш в НБУ стався фактично через рік після того, як здійснювався систематичний політичний тиск на голову Нацбанку Якова Смолія, через що він був вимушений написати заяву про відставку. Як результат, немає сумнівів, що минулорічне втручання не лише збільшилося, а й охопило всіх фахівців регулятора», – переконана Фріз.

Вона нагадала, що у липні минулого року направила звернення до ДБР з вимогою внести відомості про вчинення кримінального правопорушення за статтею 344 ККУ у формі незаконного впливу на діяльність державного діяча в особі голови НБУ Яківа Смолія та забезпечити проведення повного та неупередженого розслідування.

«Цього не було зроблено, а бездіяльність ДБР призвела до загрози функціонування банківсько-фінансового сектору України, порушення Конституції у частині забезпечення незалежності Нацбанку», – пише Ірина Фріз.

«Переконана, що ОПУ та Уряд несуть безпосередню відповідальність за злочин. Офіс Зеленського вкотре довів, що ігнорує положення Конституції України та необхідність дотримання законності Президентом України. Незважаючи на декларацію наявності у Зеленського юридичної освіти через численні порушення Закону України маю сумніви у цьому та вимагаю публічного прозорого складання іспиту ним на юридичну спеціальність для підтвердження власної кваліфікації та даних, що були надані ним про освіту під час президентських перегонів 2019 року», – наголошує Фріз.