Мустафа Джемілєв: про права корінних народів стало можливим говорити лише після Революції Гідності

Закон «Про корінні народи України» є логічним продовженням положень Конституці України та відповідає вимогам резолюції Європарламенту щодо забезпечення прав таких народів. Про це сказав народний депутат фракції «Європейська Солідарність», лідер кримськотатарського народу Містафа Джемілєв з трибуни парламенту. 

«Як відомо, згідно зі статею 11 Конституції України держава сприяє розвиткові етнічної, культурної, мовної, релігійної самобутності корінних народів і національних меншин України. Однак дефініції терміну «корінні народи», тобто роз’яснень того, які народи і за якими ознаками підпадають під термін «корінні народи» не було», – зауважив депутат. 

«Сам термін «корінні народи» України у 1996 році, я це добре пам’ятаю, був введений у Конституцію після подолання досить сильного опору комуністичних, прорадянських і проросійських сил у складі тодішнього парламенту», – зауважив Джемілєв. 

Він додав: «Про права корінних народів стало можливим говорити лише після Революції Гідності у 2014 році. І першим таким актом стала постанова Верховної Ради від 20 березня 2014 року «Про заяву Верховної Ради України стосовно гарантій прав кримськотатарського народу в складі української держави». 

«Законопроект, що сьогодні розглядають, розроблений за участю багатьох фахівців в галузі конституційного права, національних правозахисних організацій і поданий у Верховну Раду президентом України. Він відповідає європейським стандартам в галузі прав людини і вимогам Декларації прав народів ООН про права корінних народів, до якої Україна приєдналася у 2014 році», – зазанив депутат.