Ніна Южаніна: податкові зміни влади Зеленського заганяють підприємців в тінь

До «Європейської Солідарності» звернулися понад 50 підприємств із проханням підтримати законопроект про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування операцій з постачання окремих видів продукції тваринництва.

Про це сказала народна депутатка з фракції «Європейська Солідарність» Ніна Южаніна під час виступу з трибуни парламенту.

«Прийняті в минулому році зміни з економічної точки зору і суті ПДВ мали б призвести до економії коштів переробників при закупівлі сировини і лише після реалізації готової продукції сплати ними в бюджет 20% ПДВ, які сплатив їм покупець. Додатково такий підхід мав би зменшити податкові скрутки», – сказала Южаніна.  

Вона нагадала, що норми закону набрали чинності з 1 березня цього року, і тепер переробники м’ясної та молочної галузі констатують негативні наслідки для тих виробників, які працюють в офіційному податковому полі.

«Тут потрібен аналіз, тому наведу декілька цифр: 70% сировини молока виробляється в Україні в приватному секторі, 30% на фермах. Із тисячі літрів молока в переробку поступає лише 50%, в той час як у Польщі 95%. Тобто, тіньовий сектор настільки великий, що у переробників, які офіційно працюють, конкурентоспроможність знизилася і вони тепер думають, як перейти в тінь», – зауважила депутатка.

«Найпростіший вихід – повернути на сировину ставку ПДВ 20%, але Міністерство аграрної політики та Міністерство економіки мали б боротися за зниження ціни на полиці на вітчизняну готову продукцію. Вже очевидно, що поява молочної продукції польського, білоруського виробника на полицях наших українських магазинів – це не аби який сигнал для влади. Але ніяких пропозицій, таких яких ми чекали, не надійшло», – зазначила Южаніна.

«Вкрай необхідно впроваджувати диференційовані ставки, бо у Польщі 5% на м’ясо, молоко, хліб та інші продукти при звичайній ставці 23%. Оце державний протекціонізм. Зараз в руках я тримаю звернення понад 50 підприємств до фракції «Європейська Солідарність», які просять підтримати цей проект закону (Проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування операцій з постачання окремих видів продукції тваринництва), оскільки вони є «білими» платниками і потерпають від неспроможності держави навести лад в тіньовому секторі та відстоювати політику протекціонізму для них», – додала депутатка.