Ніна Южаніна: В умовах падіння економіки уряд Зеленського пропонує посилити податковий тиск на бізнес

«Європейська Солідарність» розробила альтернативний законопроєкт №5600- 6, норми якого позитивно вплинуть на діяльність бізнесу і життя людей в Україні.

Про це сказала народний депутат фракції «Європейська Солідарність» Ніна Южаніна під час виступу з трибуни парламенту.

«В умовах необхідності підтримки бізнесу в Україні в карантинний та посткарантинний період, в умовах падіння економіки уряд пропонує посилити податковий тиск на бізнес та ще й прикривається нібито руйнуванням схем. Необхідність підготовки та подання цього альтернативного законопроєкту (№ 5600 – 6) народними депутатами фракції «Європейська Солідарність» пояснюється необхідністю забезпечення стабільності та стимулювання економічного зростання в Україні без збільшення податкового навантаження», – сказала Южаніна.

«Законопроектом пропонується з 1 січня 2022 року запровадити податок на виведений капітал на заміну податку на прибуток, з 2 січня 2022 року запровадити трирічний мораторій на збільшення ставок податків і зборів на заміну бази та об’єктів оподаткування, що призводить до збільшення суми податку або збору. Встановити, що строк дії мораторію на ведення документальних та фактичних перевірок платників податків не може скорочуватися Кабінетом міністрів у період карантину», – зауважила депутатка.

Крім того, законопроєктом пропонується встановити без виключень заборону на проведення органами державного нагляду планових заходів і здійснення державного нагляду.

«Існують інші норми, які ми запропонували, які позитивно вплинуть на діяльність бізнесу і життя людей в Україні. За оцінками провідних світових та українських економістів, у другій половині 2021 року та у 2022 році тенденції розвитку економічних відносин у світі матимуть найбільш сприятливі умови для проведення стимулюючих для розвитку економіки реформ і цим скористаються всі країни, крім України», – зазначила Южаніна.

«Отже, без збільшення тягаря на бізнес альтернативним, економічно обґрунтованим підходом зможемо в цілому забезпечити оздоровлення та посилення конкурентоспроможності економіки України, а також убезпечити від корупційних ризиків, що позитивно вплине на умови ведення бізнесу», – наголосила Южаніна.

«Альтернативний законопроект зовсім інший за філософією. Ми за бізнес, за розвиток економіки України», – додала депутатка.