У Зеленського хочуть ще більше розширити повноваження ДБР, яке стає аналогом радянського НКВС – Софія Федина

У Зеленського хочуть ще більше розширити функції ДБР та надати цьому органу надмірні повноваження, які призведуть до зловживань. Про це сказала народна депутатка фракції «Європейська Солідарність» Софія Федина з трибуни парламенту. 

«Цей законопроект – це неправомірне розширення компетенції ДБР, що створює небезпеку зловживань і спотворює його функції», – заявила вона. 

При цьому Федина зауважила, що президент та його депутати вже не вперше ухвалюють такі протиправні рішення. «То запхали туди адвоката Януковича, то розправлялися з «майданівськими справами», половину яких розгубили по дорозі, то Зеленський намагався узурпувати владу над ДБР і одноосібно призначати його голову. Я мовчу вже про переслідування опозиції», – сказала депутатка. 

«Але всі ці звершення тьмяніють перед нововведеннями цього законопроекту», – додала Федина. 

«Перше – створення та забезпечення експертних служб ДБР. Самі фабрикують справу, самі розслідують і залишається ще свій власний суд придумати. Утворення власної експертної служби є порушенням базових засад забезпечення незалежності судового експерта і правильності його висловків», – наголосила представниця «Європейської Солідарності». 

Ще одним неприпустимим положенням проекту є розкриття банківської таємниці без рішення суду. Вона закликала уважно слідкувати, щоб автори прибрати цю норму із проекту. 

«Третє – право укладати міжнародні міжвідомчі договори України. Це ж регламентується Кабінетом міністрів. Не може кожна державна інституція сама собі мати регламент укладання договорів. Чи можливо ДБР збирається денонсувати Акт проголошення незалежності України, бо напевно це суперечить совєтському законодавству?», – зазначила депутатка. 

Федина також розкритикувала пропозицію щодо підвищення чисельності ДБР. «Мало того, що немає фінансово-економічного обґрунтування, так це ще й неуки абсолютні, які навіть повістку не вміють вручити у встановлений законом порядок. А тепер ще додамо право на носіння зброї всім дбрівцям, право на вилучення, а можливо підкидання наркотичних речовин. Ну і створюємо беріївську НКВС. Ми можемо говорити про поховання демократії в Україні», – зазначила вона.