Депутатки з «Європейської Солідарності» принесли міністру оборони та Зеленському туфлі на підборах: щоб ходили на параді

Народні депутатки з фракції «Європейська Солідарність» передали міністру оборони та Верховному Головокомандувачу Зеленському туфлі на підборах як символ абсурдного і принизливого рішення про участь жіной-військовослужбовиць на параді до Дня Незалежності у незручному взутті.

Про це повідомила співголова фракції «Європейська Солідарність» Ірина Геращенко.

«Керівництво Міністерства оборони з логікою не дружить. В мережі з’явилося фото до військового параду до Дня Незалежності, де наші військові крокують зі зброєю і на підборах. Спочатку подумала, що це фейк. Що хтось сплутав демонстрацію боєготовності нашої Армії і чергове шоу, яке прикрашають «женщіни». Але це фото розміщено на сайті МО», – обурилась Ірина Геращенко.

«Ми важко виборювали право жінок на кар’єру в секторі безпеки і оборони, ми пройшли величезний шлях. Але проблем залишається багато. Нещодавно ми критикували міністра Тарана, що жінки в армії досі не мають спеціальної білизни, їм видають чоловіче спіднє, немає бронежилетів з врахуванням особливостей жіночоі фігури. Але мені в голову не могло прийти, що міністр, замість вирішувати проблеми, додумається до підборів на параді! На розпеченому асфальті!», – пише Геращенко у Facebook.

«Так, існує наказ, в якому вказані зразки військової форми для жінок, там передбачені підбори влітку і взимку. Але ж це не питання параду і плацу, де чоловіки крокуватимуть в берцях! Це не рівність – це приниження. З Іриною Фріз, Іванною Клмпуш-Цинцадзе, Марією Іоновою готуємо запит на Зеленського як Верховного Головнокомандуючого. Ми не дамо недолугим персонажам у владі перекреслити все, зроблене нами для рівності жінок в армії і їх серйозного там сприйняття», – повідомила Ірина Геращенко.

«На військових парадах, які приймав Верховний Петро Порошенко жінки крокували в зручних берцях. Як і чоловіки. Внесок українок в обороноздатність країни безцінний», – резюмує Ірина Геращенко.