Ірина Геращенко про справу Павловського: судять генерала, який у 2014-му організував оборону Маріуполя

Минулого тижня ВР ратифікувала угоду з Францією на закупівлю французьких локомотивів. До того парламент ратифікував угоди на закупівлю французьких гелікоптерів і катерів. Я щиро захоплююся, як Франція, Британія, Туреччина, США, Німеччина та інші країни демонструють здоровий протекціонізм, просуваючи по всьому світу свої економічні інтереси і захищаючи свого виробника.

З цікавістю спостерігаю за лобістами цих сильних, успішних, авторитетних і заможніх країн в українському уряді і парламенті.

Думаю, що нам давно варто прийняти закон про лобізм, це було б набагато чесніше, ніж потішні ініціативи Зеленського про «деолігархізацію».

Я точно за посилення наших дипломатичних і економічних зв’язків з країнами Заходу, за інвестиції, за прихід в Україну технологій і найякіснішого обладнання, техніки, особливо якщо мова йде про армію.

В той же час мене дуже тривожить питання: а що відбувається в українській промисловості, виробництві, оборонпромі? Зеленський з кожної своєї поїздки привозить папірці про інвестиції, але де контракти, де закупівлі української техніки бодай в якійсь одній країні? Де про це інформація?

Більше того – сама Україна готова підтримати свого виробника? Розвивати свої технології? Хто готовий бути лобістами українських гелікоптерів, катерів, ракет, зброї, новітніх розробок, машин, техніки?

Сьогодні в Печерському суді чергове судилище. Цього разу влада Зеленського обрала в жертви генерала Ігоря Павловського. Саме він організовував у 14-му оборону Маріуполя, командував сектором Д.

В маріупольському аеропорту, де перебував тоді штаб, ми і познайомилися в страшні дні серпня 14-го. Коли на морі загинули наші морські прикордонники, поблизу міста був розбитий польовий госпіталь і туди привозили поранених під Іловайськом, коли передмістя щодня обстрілювали.

А ще саме він як заступник міністра оборони був куратором так званих ракетних програм (Стугни, Нептуни, Корсари, Вільхи). Все те, що зараз, за Зеленського зірване і не приймається, не закуповується, бо й досі немає ДОЗ на цей рік.

Судять генерала за те, що він посмів закупити для нашого флоту 2 катери «Кентавр», які були зроблені в Києві на заводі «Кузня на Рибальському», спущені на воду, несуть службу в морських силах України.

Мотиви «злочину» очевидні. Шукають, де тут Порошенко. Що ж, скоро ніхто нічого не вироблятиме і не закупатиме. Бо завжди можна купити американське/французьке/турецьке/британське/німецьке – від гріха подалі.

А те, що українські заводи дають роботу тисячам українців, сплачують податки і працюють на наші технології і наш ВПК – про це не варто й думати, коли мова йде про таку захоплюючу справу: продовжити брехню про «заробітки на війні».