Олег Синютка: «чемпіонами» з коронавірусу тепер займеться НАБУ, шукатиме зниклі мільярди гривень

Травень 2021 року: «Ми боремося разом із COVID-19, і я бачу, що ми чесно, як мінімум у цьому напрямку, ми майстри спорту по боротьбі з коронавірусом. Я в цьому впевнений» (Володимир Зеленський).

Червень 2021 року: ВАКС зобов’язав НАБУ розпочати досудове розслідування за фактом можливої халатності Прем’єр-міністра Дениса Шмигаля та членів Кабінету Міністрів при виділенні коштів із фонду боротьби з COVID-19 на інші сфери державного управління, всупереч вимогам закону.

https://reyestr.court.gov.ua/Review/97810581

25 травня до НАБУ надійшла заява, в якій позивач стверджував про вчинення Прем’єр-міністром і членами Кабінету Міністрів кримінальних злочинів, а саме: нецільове використання бюджетних коштів, здійснення видатків бюджету чи надання кредитів з бюджету без встановлених бюджетних призначень або з їх перевищенням та службова недбалість.

З травня місяця НАБУ протиправно не вносило цієї заяви до Єдиного реєстру досудових розслідувань, а відтак розпочати перевірку було неможливо. Слідчий суддя Вищого антикорупційного суду зобов’язав НАБУ розпочати досудове розслідування за вказаними фактами.

Отже, аби трохи освіжити пам’ять цифрами.

Торік Кабінет міністрів розподілив 66 млрд гривень з Фонду боротьби з COVID-19.

З них 35 млрд гривень скерували ДА «Укравтодор».

А вже цього року Кабмін виділив 800 млн гривень з фонду боротьби з коронавірусом на доплату працівникам МВС.

Державна аудиторська служба перевірила витрати Фонду боротьби з COVID-19. Під час аудиту було виявлено порушення на 26,5 мільйона гривень у Міністерстві внутрішніх справ. (Дані StateWatch)

За результатами перевірки використання коштів Спеціального фонду по боротьбі з коронавірусом у 2020 році ДАСУ виявила фінансові порушення на суму 406,8 млн грн. Просто вслухайтесь! 406,8 млн грн.

Ці порушення призвели до втрат фінансових і матеріальних ресурсів на суму 114,4 млн грн. Отакі ми чемпіони, тільки з кінця.