Ветерани, активісти та волонтери під Печерським судом виступають на акції підтримки героя оборони Маріуполя генерала Павловського

Справа проти генерал-лейтенанта Ігоря Павловського є особливо цинічною, адже він був одним з командирів героїчної оборони Маріуполя у 2014 році, а військові катери, поставлені у ЗСУ на замовлення Міноборони, несуть свою службу і беруть участь у парадах, на яких піариться влада. Про це говорять учасники мітингу під Печерським судом.

«Сьогодні в нас дійсно знаковий день, коли українська армія разом із добровольцями звільнили Маріуполь, який є зараз нашим форпостом на Азовському морі. І ось зараз судять генерала, намагаються сфабрикувати справу проти генерала, який брав безпосередню участь в цьому. А під судом відбувається ганебне явище, коли нагнали якихось проплачених людей», – обурюється колишній бранець Кремля, кримський активіст Володимир Балух.

«Спочатку розбираються з людьми свідомими, і тими, хто розуміє, що відбувається, а потім черга доходить до кожного. Ця тоталітарна система саме так і працює. Потім черга доходить до кожного», – застерігає Балух.

Суд над бойовим генералом Павловським – це виконання Офісом Зеленського замовлення Москви. Про це заявила народний депутат 8-го скликання, активістка Революції Гідності Тетяна Чорновол. Вона зазначила, що проти генерала Павловського в Москві порушено три кримінальні справи саме за оборону Маріуполя. «Хочу нагадати, він був одним з командирів, командував сектором «Д» і від Маріуполя регулярні  російські війська вдалося відкинути. Ми їм показали, що таке загарбати нашу землю. Саме тому проти Павловського справи порушені в Росії, і саме тому зараз його судять в Печерському суді, і саме тому різні поплічники Зеленського тут зараз верещать на замовлення Офісу президента. Тому що виконують замовлення Москви», – сказала Чорновол.

«Це одна з найбільш цинічних історій. Тому що генерала Павловського звинувачують в тому, що він завдав збитків державі при виробництві і поставленні на бойове чергування бойових катерів ЗСУ класу «Кентавр». Вчора президент Зеленський і його оточення, які є замовниками цієї справи, в Одесі на цих кораблях просто піарилися, показували потужність ВМС України, фотографувалися», – зауважив народний депутат з фракції «Європейська Солідарність» Володимир Ар’єв.

«Жодним чином ніхто не казав, що ці кораблі були якісь не такі, що якось їх неправильно робили. Навпаки президент країни, Верховний Головнокомандувач прийшов і фотографувався, знімався на відео на цих кораблях», – додав депутат.

Володимир Ар’єв переконаний, що  такі суди підривають обороноздатність України: «Вони завдають шкоди обороноздатності України своїми замовними атаками на людей, які в найтяжчий час рятували Україну і намагалися посилити її боєздатність».

При цьому депутат наголосив, що сьогодні під судом зібралися люди, які підтримують генерала, а влада пригнала провокаторів- «тітушок». «Сьогодні «тітушок» приганяють під суд кричати на замовлення влади. А реальні військові, люди з орденами, з «Айдару», хто прийшов реальну війну, вони прийшли сьогодні підтримати генерала Павловського. Тому що вони знали, хто тоді воював, а хто тоді ховався у Москві, отримував російські гроші», – сказав Ар’єв.

Учасник війни проти російської агресії, депутат Київської міської ради Олександр Погребиський також підкреслив, що нинішня влада системно переслідує бойових генералів.

«Генералів, які не боялися брати у найнебезпечніший момент на себе відповідальність, не боялися приймати рішення. Саме ці генерали є основою нашого новітнього війська», – казав депутат. Він нагадав, що влада намагалася засудити і генерал-майора Дмитра Марченка, генерал-лейтенанта Шевчука, яких намагалися судити за нібито браковані бронежилети, але ці бронежилети продовжують використовуватися в Збройних сила до цих пір. так само у Верховному Суді був нещодавно виправданий ще один український військовий – генерал Назарова. Все це є систематичною війною нової влади проти українського війська. Проти людей, які не бояться брати на себе відповідальність», – сказав Олександр Погребиський.

«Так сталося, що сьогодні ми прийшли в черговий раз захищати чергового українського генерала. Ми тут разом з вами захищаємо генерала Павловського, якого намагалися звинувачувати у нібито закупівлі палива за завищеними цінами. І знову ж таки клепали справу. І як виявилося паливо закупалося за цінами нижчими ніж його закуповує НАБУ. І справа розсипалася. Сьогодні генералу Павловському намагаються «шити» справу у нібито перевищені службових обов’язків або корупційним діям пов’язаним з закупівлею бронекатерів. Бронекатерів, яких у ЗСУ взагалі не було. Ви всі пам’ятаєте, як ВМС України виходили з окупованого Криму і з чим вони звідти виходили», – зазначив він.

«В цьому суді судять завжди тих, хто відстоює інтереси України, хто не боїться приймати рішення і хто вболіває і захищає українську державу», – наголосив депутат.