Депутати з «Європейської Солідарності» під час акції на підтримку генерала Павловського: влада Зеленського системно переслідує захисників України

Справа проти бойового генерала Павловського – це чергова атака на захисників України. Про це говорять учасники акції на підтримку генерала Павловського, яка проходить під Офісом президента. Учасники акції – ветерани війни проти російської агресії, волонтери, активісти, депутати вимагають звільнити героя оборони Маріуполя, колишнього заступника міністра оборони Ігоря Павловського, а також керівників підприємства «Завод «Кузня на Рибальському», яке виготовляє бойові кораблі.

Володимир Зеленський боїться захисників України і бойових генералів, тому кидає їх за грати. Про це заявила народна депутатка з фракції «Європейська Солідарність» Софія Федина. «Вони не розуміють, що в цій війні викристалізовавалась не тільки наша армія, але й політична українська нація», – говорить Федина. «У час, критичний для держави, у нас є ті, хто стане на чолі боротьби за незалежність. У нас є не тільки офіцери – в нас є бойові генерали, яких сьогодні так боїться потерпілий Зеленський. І саме тому судиться з масою генералів, але кожна справа в результаті розвалюється», – нагадала Софія Федина.   

Герой України, генерал-лейтенант, народний депутат України Михайло Забродський переконаний – справа проти Павловського це переслідування людей, які взяли на себе відповідальність за країну.

«З першого дня ще хтось намагався зрозуміти логіку обвинувачення, потім все стало зрозуміло. Ви думаєте це справа про десантні катери?  Мова не про вузли і швидкості, не про водотоннажність, а мова про те, що той, кого призначили, має сісти за грати. І цьому був підпорядкований весь процес. Відпрацьовувалося чітке владне замовлення… Для чого все це робиться? Перша і головна мета- це призупинити постачання вітчизняних зразків, друга мета – дискредитувати патріотичний рух, тих, хто зараз вже в далекому 2014 не побоявся брати на себе відповідальність. У нас було чимало проблем, не вистачало багато чого, а найголовніше – не вистачало того, хто здатний приймати рішення. І ця країна має дякувати Богові, що такі люди знайшлися. І зараз ця кампанія, яка розгорнута, спрямована проти них. Це націлено проти всіх тих, хто тоді не побоявся», – говорить генерал Забродський.

«Вони йшли до влади, навіть не приховуючи, навіщо вони туди йдуть – «перестать стрелять», «посмотреть в глаза и встретиться посередине». І в інтерв’ю і Коломойський, і поплічники Зеленського говорили – не треба дратувати Росію, потрібно якось домовитися.
Скільки вже було справ по патріотах? Генерал Павловський лише один з них. Згадаємо генерала Марченка, генерала Шевчука, Мельника, справу Антоненка-Дугарь-Кузьменко. Багато можна, на жаль. називати цих прізвищ. І вони всі вкладаються в одне – Зеленський і компанія воюють і будуть воювати з усім, що не дає реалізувати план, який йому здається таким простим і зрозумілим: навіщо ми опираємося Росії? Ми всі маємо збиратися разом, бо треба Зеленському і компанії розповідати про те, що «есть разница». Є відмінність, дуже жорстка відмінність між Україною і Малоросією, тому що Малоросія не має майбутнього. І те, що Путін зараз пише статійки українською мовою, означає лише одне – вони готують новий етап наступу, для них зараз дуже важливо зламати волю до спротиву. А Зеленський продовжує свою лінію на підігрування», – говорить народний депутат Ростислав Павленко.

«Коли Зеленському приходили повістки, щоб взяти зброю і піти захищати нашу державу, він ухилявся від цього. До чого це все привело? Призвело до того, що ми тепер з побратимами зустрічаємося в судах, куди приходимо захищати своїх побратимів, волонтерів, медиків, які безпосередньо брали участь і в Майдані, і в АТО. І втому числі бойових генералів, які доклали максимум зусиль для того, щоб наш оборонний комплекс був здатним захищати державу…На жаль, нам доводиться захищати один одного, ходити по судах. Ми розуміємо чітко, що без якісного керівництва простий солдат, яким би в нього не було бажання захистити свою державу, без якісного управління, без чіткої позиції командира він цього не зробить», – заявив народний депутат Михайло Бондар.  

Арешт генерала Павловського – це замовлення Офісу президента, заявив громадський активіст, журналіст Віталій Гайдукевич.

«Банкова використовує суддів, використовує некваліфікованих прокурорів, використовує некваліфікованих судді для фабрикування політичного тиску. Це дуже маркерна історія, тому що – подивись на кого тиснуть і зрозумієш, хто є ворогом Зеленського, кого він боїться. Вони вирішили спробувати перевірити. як будуть реагувати, коли будуть сфабриковані політичні справи проти колишніх чиновників міністерства оборони. Я припускаю, що Павловський є тільки першою особою, на кому вони тренуються», – говорить Гайдукевич.

«Зеленський оголосив війну тим, хто захищав і звільнів українську землю. Генерал Марченко, генерал Павловський, спецпризначенні Антоненко і Дугарь. Коли відкривається справа проти Павловського, потрібно думати про те, хто наступний. Не просто так Путін відкрив кримінальну справу проти Ігоря Павловського, а тепер уже і Зеленський відкрив. Це є спільники. Ми будемо виходити до тих пір, поки не буде поваги до української армії. Це Зеленський не піднімав зарплату нашим військовим, це Зеленський зриває другий рік наше оборонне замовлення. Він зупиняє ці реформи. І про це говорить не тільки опозиція, про це говорять наші міжнародні партнери. І тому ми будемо захищати всіх військових, які страждають від режиму Зеленського», – заявила народна депутатка Марія Іонова.

Ветеранка війни проти російської агресії Маруся Звіробій наголосила: «Ми це спостерігаємо від самого початку каденції Зеленського – він показує не лише українцям, а в першу чергу Росії і Путіну свою позицію, коли він закриває за грати бездоказово військових. Якщо прокуратура по телевізору розповідає, що у них немає доказів на Павловського, я те саме чула, коли закрили Антоненка і цілий рік людина просиділа без доказів. А наші суди вирізняються із світової судової системи абсолютним свавіллям», – говорить Звіробій.

Ветеран війни проти російської агресії, активіст, блогер Гліб Бабіч говорить: «Людина, яка тут сидить, завжди говорить одне, а робить інше. Я завжди кажу, не дивися за губами, дивися за руками. Те, що роблять руки, те і є суть людини, яка може казати все що завгодно. Все почалося з ветеранів, волонтерів, зі справи Кузьменко, Антоненко, потім перейшли до діючих військових. Була справа Марченка, яка розпалася, але вони і досі під слідством. Була ще низка справ проти військових, патріотів. Зараз під варту взято  не тільки бойового генерала, але і керівництво єдиного на цей день суднобудівного заводу, який може будувати військову техніку. Будь-яка посадова особа у ЗСУ, яка відповідає за обороноздатність, будь-який голова підприємства, який будує щось для армії, будуть боятися, намагатися не робити нічого, щоб не потрапити за грати по поспішній, сфабрикованій справі».

«Ви бачите, що відбувається, президент Зеленський каже, що побудуємо стіну, нехай народ на референдумі скаже, що Донбас нам не потрібен і ми його віддамо – і Володимир Путін каже. Зеленський пробує демонтувати закон про мову – виходить стаття Путіна, в якій він розповідає, чому немає ні мови, ні українського народу. Совпадєніє? Не думаю. Мені здається, що б не казали губи президента Зеленського, робить він усе, щоб демонтувати державу, армію, нашу мотивацію, нашу віру і всі ці сценарії прописані саме в Москві. Які б заяви він не робив, ви бачите, що роблять руки», – зауважив Бабіч.

Учасники акції вшанували хвилиною мовчання морських піхотинців, які загинули рік тому під Зайцевим. «Ми маємо боротися за свою свободу. Боротися так, як боролися ті, хто загинув за Україну. Давайте об’єднуватися, давайте боротися з цією навалою», – сказав батько загиблого морпіха Ярослава Журавля Сергій Журавель.

Учасники мітингу ухвалили звернення до міжнародної спільноти, в якому застерегли від узурпації влади президентом Зеленським, згортання європейських реформ та політичних репресій і закликали запровадити санкції за прикладом списку Магнітського проти усіх представників влади, причетних до незаконних дій, порушення закону і прав громадян.