Володимир В’ятрович про намагання протягнути русифікацію: цього разу «розвести як кошенят» не вийде

Незаконні поправки до законопроекту про реставрацію, які закладають русифікаторські норми – це ганьба для монобільшості. Про це під час виступу з трибуни Верховної Ради заявив народний депутат з фракції «Європейська Солідарність» Володимир В’ятрович. Він нагадав депутатам Зеленського про долю ініціаторів  скандального закону Ківалова-Колесніченка і закликав не повторювати цей ганебний шлях.

«Липень перетворюється у місяць боротьби українців за свою мову. Так було рік тому, коли ми відстоювали освіту українською. Так було дев’ять років тому, коли у відповідь на русифікаційний закон Ківалова-Колесніченка почався мовний майдан. Тоді здавалося, ми програли. Регіонали розтоптали Регламент і протягли антиукраїнський закон. «Розвели як кошенят» – хизувався сваволею більшості один із її лідерів, нині покійний», – нагадав В’ятрович.

«Але кошенята виросли і навчилися захищати Україну. Виросли на майданах, виросли на війні з Росією. А закон визнано неконституційним. Колесніченко втік у Росію і вже як її громадянин служить окупанту. Це урок історії всім, хто думає, що можна безкарно бавитися з мовою. Право на яку українці виборювали століттями протягом своєї історії», – застеріг народний депутат.

«Звертаюся до авторів ревізії мовного законодавства, які подали незаконні поправки до законопроекту про реставрацію об’єктів культури. Ви отримали безпрецедентну підтримку на виборах два роки тому – не розмінюйте її на спроби русифікувати Україну. Ці спроби будуть марними, а ви залишитеся в історії невдахами, які допомагали Путіну доводити, що «ми – один народ», – наголосив В’ятрович.

Він подякував депутатам монобільшості, які повідомили про відкликання своїх правок. «Закликаю це зробити і інших їх колег по партії. Прошу керівництво парламенту звернути увагу на кричуще порушення статті 116 Регламенту. Закликаю всіх колег у парламенті не підтримувати спроб повернути Україну у вбивчі обійми Росії. Ми переможемо, бо з нами правда», – резюмував Володимир В’ятрович.