Петро Порошенко взяв участь у Всеукраїнській Зарваницькій прощі

П’ятий Президент, лідер партії «Європейська Солідарність» Петро Порошенко з дружиною Мариною взяли участь у традиційній Всеукраїнській прощі до Зарваниці. 

У богослужіннях взяли участь тисячі прочан з усієї України, у тому числі і з тимчасово окупованих Криму та Донбасу. Архиєрейську Божественну Літургію у Зарваниці очолив Глава УГКЦ Блаженніший Святослав.

Цьогорічне паломництво присвячене 425-літтю проголошення Берестейської унії та молитві за мир в Україні.

Глава УГКЦ Блаженнійший Святослав привітав п’ятого Президента. «Мені завжди приємно вітати пана Президента Петра Олексійовича Порошенка із дружиною. Дякуємо, що ви так само завжди до Зарваниці стремитесь», – сказав він.

«Перш за все дуже добре, що Зарваницька проща стала можливою. Люди втомилися від відсутності можливості прийти і помолитися Богу. І я молився за те, щоб відійшла пандемія, відійшла криза, і не заважала людям йти своєю дорогою», – сказав Петро Порошенко після богослужіння. 

«Я дуже тішився, що сьогодні на Зарваницькій площі були представники з усієї України – з Криму, з Донецька. Причому велика кількість йшла пішки для того, щоб потрапити сьогодні на цю молитву», – зазначив п’ятий Президент. 

Після літургії подружжя Порошенків зустрілося із Главою УГКЦ. «Подякував Блаженнішому Святославу за спільну молитву за Україну під час традиційної прощі до Зарваниці. Ми обговорили майбутні духовні починання, які сприятимуть міжконфесійному діалогу та об’єднанню українського суспільства», – повідомив п’ятий Президент.

Напередодні у Марійському духовному центрі «Зарваниця» тисячі людей прийшли до чудотворного джерела для спільної молитви до Пресвятої Богородиці. 

«Я був приємно вражений вчорашньої ночі, коли десятки тисяч людей молилися, піднімали свічки. І ті, хто ще коливаються, чи приїжджати у липні у Зарваницю – відкиньте коливання. Приїдьте. В цей день Богородиця відкриває своє серце, відкриває двері небесні. І наша молитва точно точно одразу ж буде почута Богородицею», – переконаний Петро Порошенко. 

«Треба відчути це величне дійство, коли тисячі вірян об’єдналися у спільній молитві до Матері Божої, просячи миру, благословення та заступництва для України та українських родин», – поділився враженнями Порошенко.

«20 років тому Папа Іван Павло Другий був в Україні, молився за єдність України. Цього року в Україну приїжджає Вселенський Патріарх Варфоломій. Людина, яка дуже любить Україну. Людина, яка має незрівнянну віру в Бога. Я теж дуже сподіваюся і молю Бога, щоб це було об’єднанням світового православ’я і підтримка нашої Церкви. Я сьогодні молився саме за це. І твердо вірю – Господь почує нашу молитву», – говорить Петро Порошенко.