Ірина Геращенко: у Зеленського так і не усвідомили – світ рахується з сильними

Днями Зеленський ініціював позачергову сесію з нікчемним порядком денним, на яку не прийшли навіть слуги. Хоч, враховуючи останні події навколо Північного Потоку 2, ця сесія мала б бути присвячена саме енергетичній безпеці України. Із заслуховуванням міністрів закордонних справ і енергетики, нинішнього і колишнього керівників «Нафтогазу», де витрачалися мільйонні премії і гонорари на протидію ПП-2, лилися компліментарні заспокійливі інтерв’ю і чубилися за статус головного переможця Стокгольмського арбітражу. Але в перемоги багато батьків і матерів (кожен з них забував про те, що директиви на той суд підписав Порошенко), поразка – завжди сирота.

У середу відбулося засідання комітету закордонних справ ВР, на якому ухвалили звернення до Конгресу і Сенату США, Бундестагу і парламентів інших краін ЄС щодо загрози , яку несе ПП2 не лише Україні, а , насправді, всій Європі. До цієї заяви доєдналися багато депутатів,в тому числі, «Європейської Солідарності». Але комітетське звернення – зовсім не та реакція, яку повинна демонструвати зараз Україна, її парламент і уряд, враховуючи ключовий для нас виклик.

В США зараз знаходиться делегація парламентських ноунеймів, які постять красиві фото, але серед них немає керівництва ВР і фракцій, а отже, цей візит ніяк не передасть рівень занепокоєння і обурення парламенту стартом ПП-2.

Про Банкову мовчу. Засідання РНБО давно перетворилися на потішний серіал на догоду піплу. Головне, аби подобалося і рейтинг тримався. Зовнішня політика – це череда дивних заяв ображеного підлітка чи відвертий шантаж наших партнерів. Які викликали в них відверте роздратування і несприйняття.

Украінські медіа і соцмережі рясніють заголовками про другий Будапештський меморандум і мюнхенську змову, й немає де правди діти – жоден українець не вірить ні в які гарантії з боку РФ щодо збереження транзиту через нашу трубу. Ціну слів Путіна Україна відчуває на собі щодня , всі ці довгі 7 воєнних років. Поки світ висловлює глибоке занепокоєння порушенням режиму тиші на Донбасі, Україна платить за цю інфантильну політику життями наших найкращих воїнів і цивільного населення.

Але чи Меркель і Байден винні в провалі протидіі ПП 2? Чи це Зеленський і Ко заводили кримінальні справи на Байдена (і досі не закриті, до речі) і створювали в ВР ТСК? Чи це не трубадури Банкової принижували в прямому ефірі канцлера Німеччини? Це не ОП шантажувала партнерів розворотом на Схід і загравала з Путіним, забуваючи згадати про Путіна навіть в роковини збиття МН17? Це не Зеленський, замість реформувати і озброювати армію і боротися з корупцією, вопрошав в Байдена – чому ми не в НАТО (проігнорувавши при цьому саміт в 19 році, коли на хвилі свого електорального тріумфу він ще був цікавий Заходу). А саме на таких самітах й обговорюють безпекові і енергетичні загрози Альянсу…

Зеленський втратив 2 роки на відосики і війну з опозицією, на посилення авторитаризму і осідлання потоків. Він забув, що згідно Конституції, є Верховним головнокомандуючим і головним дипломатом. Дилетантство, непрофесійність, відсутність стратегії, хаотичність, інфантильність, невнятність – це зовнішня політика Зеленського. Розсваритися з усім світом, втратити довіру і союзників, вкрасти головне- наш шанс і час країни- все це два роки правління Зеленського. ПП-2 добудували саме зараз. Позиція США потерпіла змін саме зараз. І поки наші найближчі сусіди, країни Балтії і Польща, б’ються проти ПП 2 в міжнародних судах, наша влада роздає ображені інтерв’ю.

Світ рахується з сильними. Шкода, що інфантильні хлопчики зеленої команди, які звикли сильних розважати, так цього і не усвідомили.