Ірина Фріз: потрібна консолідація політичних сил задля збереження міжнародної коаліції на підтримку України

Влада має послідовно доносити партнерам пріоритетні для України питання і тримати тему окупованих територій на порядку денному. Про це написала народна депутатка фракції «Європейська Солідарність» Ірина Фріз на своїй сторінці в мережі Facebook.

«Питання Криму не має зникати з міжнародного порядку денного, адже є прямим свідченням агресивних та волюнтаристських дій Росії. Влада зобов’язана щоденно фахово працювати над зміцненням міжнародної коаліції з протидії агресії Кремля», – наголосила вона.

«Тимчасовий повірений у справах США в Україні, помічник держсекретаря США Джордж Кент заявив, що США на «Кримській платформі» в серпні представлятиме член кабінету, ім’я якого досі невідоме», – додала Фріз.

Також вона зазначила, що влада має комунікувати з міжнародними партнерами чітко доносячи пріоритети, а не виставляючи ультиматуми.

«На Банковій, здається, не розуміють, що ані в Сполучених Штатах, ані в Берліні та Парижі не дивилися серіал «Слуга народу», тому не бачать реальних підстав для оцінки величності персоналії, що останні два роки руйнує зовнішньополітичні здобутки постреволюційної України», – підкреслила депутатка.

«Коли влада немає стратегії, а державні заходи розглядаються лише як трейлер до фільму, втрачаються позиції держави. Після 2014 року Україна мала надзвичайну підтримку завдяки героїзму та рішучості народу, котрі були донесені професійною дипломатією. Спроба замінити українців на карикатурну персону з місцевого серіальчику призвела до того, що наші партнери починають бачити в Україні не її народ, а саме цей карикатурний персонаж», – додала представниця «Європейської Солідарності».

«У мене сумніви не лише в представницькому рівні «Кримської платформи». В мене є сумніви щодо здатності Банкової втримати питання Криму в фокусі наших партнерів. В нас немає часу чекати на зміну влади для того, аби повернути питання зовнішньої політики в професійне, фахове русло. Потрібна консолідація політичних сил задля збереження міжнародної коаліції навколо України, її посилення. Сьогодні вже стало зрозумілим, що чина влада не здатна захистити Україну від зовнішньої агресії та поновити її економічне зростання», – резюмувала Фріз.