Микола Княжицький: Влада має припинити тиск на незалежні опозиційні медіа

Влада має припинити переслідування і прослуховування журналістів опозиційних каналів. Про це заявив народний депутат фракції «Європейська Солідарність» Микола Княжицький в ефірі «Прямого».

«Чи законною є диктатура і авторитаризм з переслідуванням журналістів і політичних опонентів? Ні, звичайно. Очевидно, підслуховувати журналістів і працівників медіа – це злочин. Тим більше, якщо, між іншим, це медіа має відношення до опозиції. Тому що це двічі злочин. Бо в демократичній країні всі мають право нормально існувати», – сказав він.

«До 2019-го року нічого схожого не було, складно було собі уявити, що таке можливо. Виникали скандали, що хтось якусь довідку в банк запитав про зарплати журналістів одного каналу. Якісь такі речі були і це викликало значний суспільний резонас. Але це була самодіяльність, а не державна політика. Те, що зараз відбувається з медіа – це державна політика на придушення свободи слова», – додав депутат.

«Ми бачимо, що олігархічні медіа, які фактично роблять все для того, щоб українська мова була знищена, підтримуються, на їхні порушення не звертають уваги. А демократичні медіа прослуховуються. Це неприпустимо», – наголосив Княжицький.

Крім цього, народний депутат зазначив, що спроби влади тиснути на незалежні медіа через правоохоронні органи є неприпустимими.

«На кого працює ДБР ми з «плівок Труби» чітко бачили і розуміли. Фактично ДБР обслуговує Офіс Президента і виконує їхні вказівки. Через те жодних сумнівів в тому, що журналістів переслідують через те, що вони просто не підтримують владу в мене немає. А ДБР – це просто інструмент для переслідування вільного слова і для встановлення авторитарного режиму. Це неприпустимо, і суспільство повинно про це говорити. Мовчати про це точно не можна», – резюмував Княжицький.