Ростислав Павленко: закон про перейменування московської церкви не працює, бо влада цьому опирається

Влада Зеленського не забезпечує виконання закону про перейменування московської церкви. Про це народний депутат від «Європейської Солідарності» Ростислав Павленко зауважив в коментарі телеканалу «Прямий», коментуючи участь міністерки соціальної політики Марини Лазебної у притулку для жертв домашнього насилля у монастирі московської церкви, настоятелька якого називала російсько-українську війну громадянською.

«Часто прихильники московського патріархату російської церкви люблять підкреслювати, що церква відділена від держави. Закидають, що буцімто отримання Томосу про автокефалію в часи Порошенка було якось там через надмірне втручання. Але не стидаються використовуватися державу в подібних випадках, коли незрозуміло чому саме монастир російської церкви був використаний», – сказав він.

«Чому власне ці особи були залучені? Чи не можна було зробити цей державний осередок деінде і залучати представників різних конфесій на якійсь почерговій основі, як це передбачає законодавство?» – акцентував народний депутат.

Крім того, він зауважив, що намагалися приховати той факт, що це зроблено на території монастиря московської церкви, кажучи, що це «якійсь там монастир».

«Досі в багатьох державних, комунальних закладах і охорони здоров’я і подекуди культурних, освітніх і інших, є багато парафій московської церкви. Тому по кількості парафій вона займає лідируюче становище і за останні два роки нічого не зроблено, і бачимо протилежні речі», – зауважив Ростислав Павленко.

«Це власне з 2019 року є закон, який змушує церкву, центр якої знаходитися в державі-агресорі, чітко це вказати, визнати це. І тоді і громада, і місцеві мешканці, і громадські діячи, і всі прихожани мали би чітко розуміти, що вони мають справу з московською церквою, а далі робити свої висновки. Цьому дуже опирається російська церква, але чомусь опирається і нинішня влада. І ось саме такі випадки ведуть в протилежному напрямку», – сказав народний депутат.

«Що може зробити Православна Церква України? То тут м’яч на полі влади, тому що, як мені відомо, ПЦУ веде дуже активну соціальну політику, але не отримує такої уваги з боку центральної місцевої влади, як це робить церква московська», – зазначає представник «Європейської Солідарності».

«Це дуже залежить від позиції місцевої і центральної влади. Бо якщо місцеві чиновники бачать такі сигнали з боку центральної влади, про те, що заклали підпорядкування центру відкриваються в монастирях московського патріархату, ну ось вони і будуть думати, що так воно і потрібно. То далі ми будемо бачити затримки з реєстрацію статутів, переходів громад, і інші речі, які протягом двох років є поширеною практикою», – резюмував Ростислав Павленко.