Олег Синютка: знищення державної мови на телебаченні – це така ж державна зрада, як і «вагнергейт»

Нацрада відверто ігнорує закон про мову і не застосовує санкції проти телеканалів «Інтер», «1+1», «Україна», які продовжують транслювати серіали російською мовою. Про це написав народний депутат фракції «Європейська Солідарність» Олег Синютка на своїй сторінці в мережі Facebook.

«Знищення державної мови на телебаченні – це така ж державна зрада, як і «вагнергейт». В голові не вкладається, як Нацрада з питань телебачення може так відверто, цинічно та нахабно підігрувати олігархічним кланам та їхнім медіагрупам. За останні 11 днів жодного разу орган, який уповноважений контролювати український медіапростір, не покарав порушників закону про мову у телепросторі та не розпочав перевірки телеканалів, які порушують норми закону. А пояснення, чому закривають очі на відверте ігнорування закону про мову – просто сміховинне, мовляв, я не я і хата не моя. Нехай карає порушників – державний уповноважений із захисту державної мови», – зауважив народний депутат.

«Одні гравці цього поля одразу проігнорували вимоги закону, …. Інші, недовго це терпівши, щойно переживши рейтингові втрати кількох днів, теж вдалися до порушення закону», – процитував політик заяву Нацради з питань телебачення і радіомовлення.

«Одні, другі, інші. Це такий моніторинг? Одні, другі інші? Ви навіть у заяві своїй боїтесь назвати конкретних порушників: «Інтер», «1+1», «Україна»?» – наголошує народний депутат.

«Шановна Нацрада, це повна маячня. Відповідно до положень п. а), ч. 1, ст. 59 Закону України «Про телебачення та радіомовлення», телерадіоорганізації зобов’язані дотримуватися законодавства України та вимог ліцензії. За чим пильно повинна стежити Нацрада. А Закон «Про забезпечення функціонування української мови як державної» є частиною законодавства, тож його порушення є підставою для дій Нацради», – звернувся представник «Європейської Солідарності».

«За що тоді отримує зарплатню Ольга Герасим’юк – очільниця Нацради з питань телебачення та радіомовлення? 622 382 грн за минулий рік зазначено у її декларації. Це поза 50 000 на місяць, за що? За відверте загравання з олігархами?» – запитав політик.

Також Олег Синютка наголосив, що для Нацради нехтування законів стає нормою.

«Я собі згадав, 2018 рік. Пригадуєте, як Нацрада з питань телебачення відреагувала на трансляцію 9-того травня 2018 року в ефірі «Інтеру» концерту «Перемога. Одна на всіх», зміст якого принижував гідність українців, закликав до підриву цілісності держави та містив ознаки пропаганди. Пам’ятаєте? Я нагадаю. Ніяк. Хоча це порушення Закону України «Про телебачення і радіомовлення», а також пункту першого ст. 28 Закону України «Про інформацію»», – підкреслив представник «Європейської Солідарності».

«А ще цинічніше, аніж недолугі виправдовування Нацради чому вони дозволяють українським каналам транслювати серіали російською, це оголошений 23 липня, плюсами бойкот українській мові. «Свати» та решту «рускаязичних» серіалів вони транслюватимуть виключно мовою оригіналу», – резюмував Олег Синютка.