Хрещення Руси-України було моментом духовного піднесення українського народу – Ростислав Павленко

Тисячу років тому Хрещення Руси-України духовно об’єднало український народ із християнськими церквами всього світу. Про це заявив народний депутат фракції «Європейська Солідарність» Ростислав Павленко в коментарі журналістам.

«Ми маємо пам’ятати, що цей день був днем духовного піднесення, коли тоді український народ – народ Руси став одним цілим. Це справді один із наріжних каменів самоусвідомлення українського народу і державності, якій понад тисячу років. У 1991 році Україна відновила свою державність і дуже важливо пам’ятати про корені і витоки того, що Київська Русь є основою української державності і народу», – сказав він.

Також народний депутат нагадав, що у 2020 році не проводилися масові заходи через карантинні обмеження. «Цього року ми також бачимо, що Православна Церква України не робила великих звезень і зібрань. Тут зібралися ті, хто прийшов відзначити це свято, триває літургія, людей багато, але дотримується масковий режим і люди намагаються тримати дистанцію», – сказав він.

Павленко також зазначив, що запланований молебень на відкритому повітрі на Володимирській гірці, задля безпеки вірян.

«Ми зараз святкуємо як автокефальна, незалежна церква, тобто одна з п’ятнадцяти автокефальних церков у православному світі – рівна серед рівних. Майже третина всіх церков визнали Православну церкву України, чекаємо далі приємних новин. Ми маємо усвідомлювати, що набуття церквою вселенського визнання і наступного визнання іншими православними церквами, знаменує важливе духовне звільнення нашого народу, коли важливий елемент духовного становлення – церква, яка є із своїми людьми, спільно молиться і працює, щоб суспільство вистояло у всіх випробуваннях, подолало нашестя чужинців, пандемію, соціальні проблеми. Важливо, що церква є визнаною і частиною великої православної і християнської сім’ї. Таким чином Україна, як і 1033 роки тому є частиною цього великого гуманістичного світу

Крім цього, Павленко зазначив, що Росія продовжує використовувати питання віри у гібридній війні проти України.

«Відразу після отримання Томосу близько 700 громад об’єдналися з ПЦУ, вийшли з підпорядкування Московського патріархату. Але процес зупинився і великою мірою через те, що чинна влада, Зеленський і його оточення, не розуміють значення цього питання для духовного розвитку суспільства і національної безпеки України. Бо Російська Федерація продовжує використовувати церкву в гібридній війні проти нашої держави і суспільства. Тому ставлення «какая разница» тут абсолютно неприпустиме», – зазначив народний депутат.

«Ми чули і людей з оточення Зеленського, які дуже агресивно виступають за те, щоб приєднання парафій зупинилося, за підтримку московської церкви, що не потрібно виконувати закон і щоб московська церква називалася московською. Всі ці речі посилають сигнал на місця і ми чуємо від громад, що затримується реєстрація статутів, не погоджуються уже здійснений перехід, в судах московський патріархат за підтримки, на жаль, влади перешкоджає вільному волевиявленню громад. Тому всі ці проблеми стримують переходи. Але іде процес на покращення. Є рішення Верховного суду, що об’єднавчий собор 15 грудня поставив крапку в створенні ПЦУ, в більшості випадків громади у судах виграють такі справи», – додав Павленко.

«У цей день хочеться звернутися до влади – припиніть чинити спротив, підігрувати московський церкві, російському агресору в питанні духовного поневолення українців, робіть свою роботу і тоді мрія українських православних про об’єднання в єдиній українській автокефальній помісній церкві справдиться», – резюмував він.