Суддя Чаус «знайшовся» в Україні, бо намагаються замести сліди його викрадення в Молдові – Павленко

Очевидно, що невипадкова поява викраденого судді Чауса має одну мету – легалізувати все, що він наговорив, та приховати причетність українських спецслужб до його викрадення в Молдові. Про це написав народний депутат фракції «Європейська Солідарність» Ростислав Павленко на сторінці у соціальній мережі Facebook.

«У ЗМІ з‘явилася інформація про «винайдення» Чауса. З моменту його викрадення незалежні медіа попереджали, що таке «винайдення» відбудеться для легалізації його «показів», – прокоментував депутат.

«Зеленський, Єрмак і на догоду їм – керівництво спецслужб і правоохоронців зробили все настільки неоковирно, що зараз мають рятувати себе», – зазначив Ростислав Павленко.

Він наголосив, що очікувана «легалізація» Чауса покликана замести сліди ще одного злочину влади – кіднепінгу (незаконного викрадення людини) на території дружньої до України держави. «Майже три місяці Чаус перебував в заручниках у злодіїв в погонах, і щоби він тепер не говорив під тиском і шантажем спецслужб, приховати очевидне вже не вдасться», – додав він.

«А істину вже встановили правоохоронні органи Молдови: на території цієї країни Чауса викрали українські дипломати, військова розвідка та представники інших спецслужб. Це – ганьба. Мало що сама по собі операція носила злочинний характер, ще й виконана була вкрай непрофесійно, з безліччю слідів, які й дозволили молдовській стороні вкрай швидко розплутати цей клубок», – зазначив представник «Європейської Солідарності».

Він додав: «Виникає питання, чи могли спецслужби України за власної ініціативи вплутатися у таку авантюру, яка ганьбить і честь офіцерів, і імідж України. Відповідь очевидна – ні».

«Ясно, що зроблено це за наказом згори, і віддати його міг або сам Зеленський, або його іменем – Єрмак, особа, яку він, всупереч Конституції, номінував на некоронованого віце-президента», – переконаний Павленко.

Він підкреслив, що для того, щоб знайти відповідь на це питання, слід створювати парламентську тимчасову слідчу комісію.

«Кіднеппінг – це дуже серйозний злочин, співставний з державною зрадою, яка 2020 року відбулася в тому ж самому місці, де весною поточного року спланували викрадення Чауса», – резюмував він.