Тетяна Чорновол: Кримінальні справи проти майданівців і патріотів – це превентивні репресії від влади Зеленського

Влада Зеленського переслідує активістів, щоб показати можливі наслідки участі в акціях протесту. Про це сказала народна депутатка України восьмого скликання Тетяна Чорновол на брифінгу біля Дарницького суду.

«Є дуже багато причин мого переслідування, але одна з них – це превентивні репресії. У моєму образі переслідують людей, які виходять на майдани. Зеленський – людина, яка боїться майданів і на моїй особі показує, що будь-який активіст Майдану може бути покараний за надуманим обвинуваченням», – сказала вона.

Крім цього, Чорновол нагадала, що окрім майданівців в приміщення офісу «Партії Регіонів» потрапили також тітушки.

«В цей день будівля переходила з рук в руки і в результаті там знайшли загиблого Захарова. Є питання хто його вбив і чому в цьому звинувачують мене. А тільки тому, що лише мене ідентифікували і нікого іншого. Могли так само впізнати когось з тітушок, беркутівців, могли повісити на когось з працівників, депутатів «Партії регіонів», тому що хтось же дав йому наказ не покидати будівлю, а виносити звідти різні компрометуючі матеріали», – зазначила народна депутатка восьмого скликання.

«Вся ця справа повний абсурд. Звинувачувати в умисному вбивстві людину на основі того, що вона була серед багатьох активістів впізнана, це не підпадає під жодні юридичні норми, тому що слідство навіть не довело, що я була на місці злочину. Я там насправді не була і ніколи його не знала. Смішно, що мені інкримінують мотив «масове вбивство», наче я якийсь маніяк. Але це повний абсурд, якщо підняти мої виступи і мою позицію», – підкреслила Чорновол.

«Це перепис історії Майдану і спроба зганьбити знакових особистостей», – резюмувала вона.

Нагадаємо, що Дарницький районний суд вчергове переніс засідання з розгляду справи Тетяна Чорновол на 13 жовтня.