Ахтем Чийгоз: Важливо, щоб «Кримська платформа» сформувала чіткі кроки світу на підтримку України, а не стала декларацією намірів

Росія завжди чинила тиск на кримчан і міжнародних партнерів України, тому при підготовці до «Кримської платформи» світові лідери не мають реагувати на провокації агресора. Про це сказав колишній політв’язень Кремля, народний депутат з фракції «Європейська Солідарність» Ахтем Чийгоз в ефірі телеканалу «Прямий».

«З 2014 року і початку окупації Росія погрожує всім, і наслідки цих погроз відчувають найбільше громадяни України в Криму в тюрмах, під час викрадень, у вбивствах та іншому терорі. Інші держави більше з цих погроз мають висновки економічного плану. Я не вважаю, що нашим партнерам треба приділяти увагу погрозам Росії, бо вони були з першого дня. Коли європейські чи світові інституції приймають рішення по Україні, тиск Росії є завжди», – зазначив він.

«Зараз погрози будуть більше щодо наших громадян, які, сподіваємось, приїдуть на «Кримську платформу» і на парламентську сесію на її підтримку 23 серпня. Це буде вибір кожного нашого громадянина в Криму. Бо є супротив і виклики від окупаційної влади», – додав Чийгоз.

Також народний депутат зазначив, що під час саміту «Кримської платформи» мають бути чітко визначені напрямки підтримки України з боку країн партнерів.

«Дехто вважає, що достатньо просто чітко вказати ще раз на цій платформі позицію держав наших партнерів, що вони не визнають анексію, вони вимагають звільнити Крим від російської окупації. Це продиктоване останніми роками і провальною міжнародною діяльністю – повернення російської делегації до ПАРЄ, Північний поток-2, багато такого було», – сказав Чийгоз.

«Окрема декларація або демонстрація своєї позиції щодо невизнання окупації Криму важлива. Але треба створювати реальні робочі групи і напрацьовувати шляхи для прийняття партнерами, главами держав, світовими лідерами, щоб будь-який час Путін відчував дієвий тиск на нього. А зібрати щось більше схоже на конференцію – це може бути проблема», – додав депутат.

Крім цього Ахтем Чийгоз наголосив, що резолюції міжнародних інституцій на підтримку України завжди набирають велику кількість голосів.

«Ми маємо розуміти, що будемо робити наступного дня після «Кримської платформи» і які наші подальші кроки», – резюмував він.