Тернопільська облрада підтримала звернення депутатів від «ЄС» з вимогою до влади розслідувати «справу вагнерівців

Тернопільська обласна рада ухвалила звернення до влади з вимогою об’єктивно розслідувати «справу вагнерівців» і покарати винних у зливі спецоперації. Звернення ініціювала фракція «Європейської Солідарності».

Під час виступу на сесії облради голова фракції «ЄС» Степан Барна закликав депутатів підтримати звернення до вищого керівництва крани. Він наголосив, що суспільство має дізнатися правду про зрив спецоперації.

«Вже більше року українська армія і громадськість схвильовані питанням, що стосується вагнерівців. Це питання безпеки самих військових, які воюють на Сході нашої держави, захищаючи її кордони від російського окупанта і це питання перспективи нашої країни, оскільки в рамках операції по вагнерівцях, було здано українську спецоперацію за участі спецслужб трьох країн – Сполучених Штатів Америки та Туреччини», – сказав він.

«Замість того, щоб провести об’єктивне розслідування факту злочину, в Офісі президента не придумали нічого кращого, як створити тимчасову слідчу комісію з колишнім генеральним прокурором України часів Януковича Кузьміним. Тернопільська обласна рада вимагає провести реальне розслідування даної справи, а також на період проведення слідства відсторонити фігурантів даного кримінального провадження Андрія Єрмака та Руслана Демченка, щоб вони не впливали на процес проведення розслідування», – додав голова фракції.

«Притягнути до відповідальності всіх винних. Водночас, вимагаємо взяти під охорону Василя Бурбу, генерала-полковника ЗСУ, начальника головного управління розвідки Міністерства оборони України. Ми вважаємо, що Україна повинна захистити своїх Героїв і не дати можливості в майбутнього «кротам» здавати українські інтереси чи то через Білорусь росіянам, чи безпосередньо Путіну», – резюмував Степан Барна.

Нагадаємо, фракції «Європейської Солідарності» у місцевих радах по всій Україні ініціювали відповідне звернення до керівництва держави і вимагають надати суспільству результати прозорого і неупередженого розслідування.