Ірина Геращенко: Зробити все для деокупації Криму – честь для кожного українського політика

Питання деокупації Криму об’єднує український парламент і завдання кожного політика зробити все можливе для цього. Про це заявила співголова фракції «Європейська Солідарність» Ірина Геращенко під час виступу з трибуни Верховної Ради.

«Є теми, які об’єднують наш парламент. Це українська армія, відновлення територіальної цілісності і суверенітету України. Згадаємо, на медалях за повернення Криму стоїть лютий 2014 року. Це означає, що Путін розпочав свою ганебну операцію по крадіжці українських територій задовго до того дня, коли «зеленые человечки» увійшли до Криму. І честь для кожного українського політика зробити все для того, щоб Крим був деокупований, щоб там піднявся український прапор», – сказала вона.

«Президент Зеленський вніс нову нагороду чи нову відзнаку «Легенда України». Так ось легенда України в цьому залі – це Мустафа Джемілєв, це Ільмі Умеров, це легенди України, які сьогодні роблять все для того, щоб деокупувати Крим», – додала депутатка.

Крім цього, Ірина Геращенко звернула увагу міжнародних партнерів України на питання звільнення бранців Кремля.

«А наша з вами задача і користуючись цією можливістю сказати всім нашим гостям про те, що на «Кримській платформі», на кожній міжнародній зустрічі має звучати тема звільнення політв’язнів Кремля. Більше сотні кримських татар Путін сьогодні утримує в своїх в’язницях», – підкреслила вона.

Також народна депутатка закликала Верховну Раду якомога швидше ухвалити закон про статус політв’язнів і надати соціальні гарантії родинам полів’язнів і військовополонених.

«Діти кримських татар сьогодні не мають підтримки і соціальних гарантій держави. Наша з вами задача прийняти закон про статус політв’язнів Кремля, щоб допомогти їм і це дійсно та тема, яку розпочала наша команда створюючи і реформуючи українську армію, створюючи і реформуючи дипломатичний фронт для того, щоб звільнити Україну від ворога», – наголосила співголова фракції.

«Росія – це ворог, а Путін – самі знаєте хто. Я не буду повторювати хіт української армії, але його чув сьогодні весь світ. Крим – це Україна!» – резюмувала Геращенко.