Южаніна: уряд Зеленського створив колапс – не надає субсидії на сплату комунальних послуг і відключатиме споживачів за борги

Президент Зеленський підписав закон про реструктуризацію боргів перед НАК «Нафтогаз України» і одночасно схвалив закон про відключення споживачів за борги за житлово-комунальні послуги. При цьому уряд так і не спромігся вирішити питання виплати субсидій на ЖКХ. Про це в ефірі телеканалу «Прямий» сказала народна депутатка фракції «Європейська Солідарність» Ніна Южаніна.

«Ситуація дуже не проста», – підкреслила депутатка.

Вона нагадала, що майже два роки назад був прийнятий закон, яким заборонялося під час карантину відключати споживачів комунальних послуг за борги, а також не можна нараховувати пеню.

«І от 19 серпня президент підписав закон і він одразу в ступив в дію про те, що тепер не можна буде відключати споживачів від комунальних послуг лише якщо ця територія знаходиться в «червоній зоні» і плюс 30 днів після виходу з «червоної зони», – зауважила вона.

«У нас зараз відключення можуть проходити по всій країні. 70 мільярдів гривень заборгованості на сьогодні означає, що це масова заборгованість населення», – підкреслила Ніна Южаніна.

Депутатка нагадала: «Ми вже мали такий досвід, коли дозволяли постачальника газу чи електроенергії відключати споживачів від надання послуг. Це насправді дуже клопітка процедура для населення. Тому що мало того, що відключать, а потім ще при підключенні потрібно заплатити знову за всі інженерні роботи пов’язані з підключенням».

Вона зазначила, що такі пропозиції дивують, бо президент Зеленський водночас із цим підписав закон про те, що буде реструктуризовано заборгованість перед НАК «Нафтогаз України» на суму 100 мільярдів гривень. «І для цього будуть шукати додаткові джерела і вже у вересні ми маємо побачити проект закону за рахунок яких джерел буде реструктуризована ця заборгованість», – зауважила депутатка.

«У мене запитання: чому ж таке відношення до громадян України? Воно просто не людське», – сказала представниця «Європейської Солідарності».

При цьому вона наголосила, що влада має відповісти на запитання, що буде в осінньо-зимовий період з вартістю електроенергії, газу та всіх житлово-комунальних послуг. «Все це виросте на десятки відсотків», – додала вона.

Представниця «Європейської Солідарності» також підкреслила що фракція ще на початку року зареєструвала законопроект, де показала владі, де можна взяти сім мільярдів гривень для виплати субсидій на житлово-комунальні послуги. «Бо ми знали, що вже в той час були вичерпані субсидії», – сказала Ніна Южаніна.

«А зараз субсидії не покриваються і тому відбувається колапс», – резюмувала вона.