Сербу – за грати: «Європейська Солідарність» Запоріжжя організувала мітинг з вимогою змінити запобіжний захід підозрюваному у побитті патріотів

Запорізька територіальна організація партії «Європейська Солідарність» ініціювала акцію протесту під будівлю Жовтневого суду з вимогою змінити запобіжний захід основному підозрюваному в силовому розгоні мирних протестуючих у Запоріжжі під час Революції Гідності Володимиру Сербі, який тоді очолював Запорізьке обласне управління МВС. Партійці наголошують – Серба має очікувати вироку за ґратами.

Народний депутат восьмого скликання, голова Запорізької територіальної організації партії «Європейська Солідарність» Ігор Артюшенко зазначив, що безкарність злочинів Володимира Серби пояснюється покровительством з владних кабінетів.

«На суді Серба заявив, що всі ці роки «не знав про розшук», що «загубив український паспорт», а повернутись в Україну «не міг через епідемію коронавірусу». А місцевий відділ поліції заявив, що Серба не перебуває в розшуку, а тому затримати його не можуть.

І суд повірив у всю цю маячню, присудивши Володимиру Сербі найм’якший запобіжний захід – особисте зобов’язання. Тобто під «чесне слово» відпустили особу, яка віддавала наказ бити запоріжців та 6 років ховалася в Росії та на окупованих територіях (бо де ще можна «загубити» український паспорт).

Але насправді справа геть в іншому. Бо вони не повертаються – їх системно повертають.

  1. Хтось зняв Сербу з розшуку.
  2. Хтось забезпечив, щоб розшукуваний вільно перетнув кордон. Без паспорта.
  3. Хтось пообіцяв Сербі повну і неадекватну лояльність суду.

Бо без гарантій безпеки та волі Серба б точно не повертався, а продовжив би бігати «російським світом».

І цей «хтось» точно сидить не в Запоріжжі. Бо «вирішити питання» з поліцією, прикордонниками та судом можливо тільки на центральному рівні – у високому київському кабінеті», – наголосив Ігор Артюшенко.

«Європейська Солідарність» обурена діями правоохоронних органів, щодо особи, яка особисто віддавала наказ міліції та тітушкам бити невинних людей, яка представляла донецький клан Януковича в Запоріжжі та яка безперешкодно роками ховалася від українського правосуддя в Росії, яка вже понад 7 років веде проти України війну та вбиває наших громадян!

Підозрюваний у такому тяжкому злочині як силовий розгін Майдану в Запоріжжі має чекати вироку за ґратами!», – заявив він.

До акції долучились близько сотні запоріжців.

Депутат Запорізької обласної ради, керівник Секретаріату Запорізької територіальної організації партії «Європейська Солідарність» Олег Чернов зазначив, що як і в 2015 році, запорожці вийшли під будівлю суду з вимогами справедливого правосуддя для людей Януковича.

«Особисте зобов’язання – це зовсім не той запобіжний захід, на який заслуговує державний зрадник і поплічник Януковича Серба. І якщо у суду немає питань до винного у кривавому побитті майданівців, то у нас їх безліч. Де український паспорт Серби? Чому він зник з розшуку? Чому переховувався в країні-агресорі? І головне – хто має відповідати за розгін людей 26 січня?

Запорожці не забули тяжкі злочини проти патріотів. В 2015 році ми вже стояли під цим судом, щоб добитись справедливого вироку для ОПГ Анісімова, які, як і Серба, є людьми Януковича. Сьогодні ми знову вийшли і вимагаємо справедливості. Бо місце Володимира Серби – за ґратами», – наголосив Олег Чернов.

Серед тих, хто вважає, що місце Серби за ґратами захисники України військові та ветерани АТО/ООС.

«Відбулося обрання запобіжного заходу міліцейському генералу Сербі, який розганяв Запорізький Майдан, а потім переховувався в РФ. Ми вимагаємо затримати його на час розслідування цього злочину, бо він точно цього заслуговує, на відміну від бойових генералів, яких тримають в клітках. Будемо добиватися справедливості», – зазначив депутат Запорізької міської ради, голова Запорізького осередку ГО «Брати по Зброї» Валерій Прозапас.

Незважаючи на протест запорожців рішення суду залишилося незмінним і Володимира Сербу знову відпустили під особисті зобов’язання.