Суд зобовязав Нацполіцію зареєструвати провадження у справі про напад на Порошенка за статтею «злочин проти державного діяча» – генерал Кононенко

Печерський районний суд столиці зобов‘язав райуправління Нацполіції зареєструвати кримінальне провадження щодо скоєння нападу проти п’ятого Президента, лідера партії «Європейська Солідарність» Петра Порошенка за статтею 346 Кримінального кодексу України «Погроза або насильство щодо державного чи громадського діяча». 

Про це повідомив депутат Київради, генерал СБУ Віктор Кононенко. Він також оприлюднив Ухвалу суду. 

«Злочин «зеленої влади» проти п‘ятого Президента України Петра Порошенка є настільки очевидним, що навіть Печерський суд, який багато хто звинувачує в необ‘єктивності, не став це заперечувати. Тільки що Печерський районний суд м. Києва задовільнив мою скаргу на бездіяльність посадових осіб Печерського управління поліції ГУНПУ в м. Києві та зобов‘язав їх зареєструвати провадження щодо скоєння злочину проти державного діяча», – пише Кононенко у Facebook.

«Цим ми не лише створюємо підстави для посилення покарання стосовно замовників, організаторів і виконавців цього злочину, але й підтверджуємо факт злочинної бездіяльності поліції, яка дозволила нападнику втекти», – наголошує депутат Київради.

«Рухаємося далі, доки покровителі у владі не почнуть «здавати» своїх «зелених тітушок», а суд не розставить всі крапки у вигляді справедливих вироків для замовників і організаторів цього злочину», – пише Кононенко.

Він також подякував активістам, які допомогли оперативно ідентифікувати учасників нападу. «Дякую всім! Без Вашої допомоги ми не змогли б зібрати стільки інформації про нападників! Разом ми сила!», – резюмує Віктор Кононенко. 

Як відомо, 28 серпня адвокати Порошенка, свідки злочину народний депутат Максим Саврасов та Віктор Кононенко подали до Печерського суду скаргу на бездіяльність поліції. «Це ганебний напад на п’ятого Президента Петра Порошенка, який відбувся на свято Дня Незалежності. Замовник цього злочину має великі можливості, щоб примусити Національну поліцію не реєструвати заяву про злочин, ігнорувати заяви громадян і народних депутатів. І примушує Нацполіцію  замість передбаченого законом складу злочину, а саме 346 статті ККУ, що передбачає відповідальність за напад на політичного діяча, на лідера опозиції, зробити з цього випадку звичайне хуліганство», – пояснив Ігор Головань.

«Ми всі розуміємо, що це сталося саме через політичну діяльність Петра Порошенка, а не тому, що якась дивна людина з дивним бекграундом раптом з особистих хуліганських мотивів вирішила так вчинити. Чим більше проходить часу, тим менше в нас питань залишається до самого нападника. З ним вже зараз все зрозуміло. Поліція фактично спускає справу на гальмах, незважаючи на всі їхні запевнення, що вони працюють, що буде повідомлено про підозру. Ми бачимо, що спочатку свідомо занижено кваліфікацію, справу видають за хуліганство. Навіть зараз підозра щодо хуліганства не вручена», – наголосив Ілля Новіков