Ветерани організували виставку картин, присвячену героїчній боротьбі за українську землю: ми готові знову пліч-о-пліч стати на захист нашого народу

3 вересня у відкритому офісі партії «Європейська Солідарність» відкрилась виставка картин «Героїчний літопис України» художника Андрія Серебрякова, ініційована ГО «Res_Publika. Брати по зброї».

Картину, на якій зображено початок героїчного рейду 95-ої десантно-штурмової бригади, подарували народному депутату фракції «Європейська Солідарність», Герою України, командувачу Десантно-штурмових військ (2015-2019), командиру легендарної 95-ї бригади генералу-лейтенанту Михайлу Забродському.

Генерал Забродський наголосив, що для нього дуже важливою є пам’ять про ті події.

«Ця картина відтворює певні події літа 2014 року. Це творча робота художника Андрія Серебрякова, який достатньо прискіпливо і детально поставився до художнього відтворення того, що відбувалося в червні-серпні 2014 року в степах Донбасу. Після консультацій з деякими учасниками тих подій, встановлення деяких фактів, в тому числі і з використанням деяких матеріалів народився такий сюжет присвячений рейдовим діям 95-ї окремої аеромобільної бригади», – сказав він.

«На мій погляд, досить вдало обраний момент, тому що це самий початок рейдових дій. Коли всі ми ще сповнені сил, енергії, бажання. І найголовніше – і всі ми ще живі. Це пам’ять. Це художній твір. Це як книга, відтворена на полотні. Це не фотоматеріали і це не відосики. Це те, як людина, яка не була учасником подій, їх відчувала, відчувала що тоді відбувалося. Тому це має подвійну ціну», – сказав генерал-лейтенант.

Забродський зазначив, що завжди готовий захищати Україну на передовій. «Я був здивований, коли сказали, що хочуть намалювати картину. Тому що в моєму житті такого ще не траплялося. І якщо подіі, в яких я мав честь брати участь, дійсно гідні того, щоб бути відтвореними на полотні – це може приносити лише задоволення. Від мене велика дяка за пам’ять, що ми пам’ятаємо, пам’ятають нас. Дай Боже, щоб ніколи нічого не повторювалося. Хоча якщо буде необхідність, всі готові», – додав він.

Ветеран російсько-української війни Олег Кушніренко наголосив, що військові не можуть вручати ордени, але таким чином вирішили висловити шану своєму командиру.

«Ми – солдати і сержанти, офіцери, ми не можемо впроваджувати медалі, ордени, не маємо права. А висловити свою солдатську шану командиру, який виконував бойові задачі, і не просто виконував задачі, а й повертав людей живими, це вартує багато. Наш київський осередок «Братів по Збоої» хотів би сказати вам «Дякую, командире!» – пояснює ветеран.

«Всі ці картини говорять про те, що все це частинки одного ланцюга. Протягом століть це одна й та сама війна проти одного й того самого ворога. І одні й ті самі козаки, тільки сіли вже не на коней, а на БТРи. Дякувати Богу, що в нас є командири, які можуть вести нас перемагати. Ми завжди готові встати під ваші знамена, ваше командування. Для нас це честь», – додав Олег Кушніренко.