«Європейська Солідарність» закликає весь світ захистити права затриманого в Криму Нарімана Джелялова – заява партії

Закликаємо владу Зеленського вимагати негайного звільнення громадянина України, заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Нарімана Джелялова і застосувати для цього максимум зусиль. Затримання Нарімана Джелялова – чергове підтвердження кричущої ситуації з правами людини на окупованому півострові, доказ того, що Росія – агресор, який переслідує і застосовує тортури по відношенню до місцевого населення.

«Європейська Солідарність» закликає владу посилити санкції проти Росії за допомогою механізму «Кримської платформи», довівши її практичну ефективність. Адже підписанти «Кримської платформи» взяли на себе зобов’язання забезпечити обмежувальні заходи щодо РФ у разі необхідності.

Злочини і репресії, які влаштовує агресор на окупованих територіях, це ознака агонії путінського режиму. Репресії в Криму обов’язково отримають належну оцінку в міжнародних судах і Гаазькому трибуналі. Україна ніколи не залишала своїх громадян і не залишить їх і цього разу. Українці в Криму мають знати, що держава бореться за своїх громадян.

Закликаємо президента Зеленського продемонструвати дієві кроки, що стосуються справи звільнення Нарімана Джелялова, забезпечення конституційних прав громадян України в тимчасово окупованому Криму.

Ми переконані, що про черговий злочин проти громадян України на території Криму має дізнатися весь світ. Для цього необхідно ефективно використовувати механізми міжнародних судів, а також Україна має ініціювати розгляд цього кричущого випадку на засіданні Ради Безпеки Організації Об’єднаних Націй.