Ірина Геращенко: Чим менше працює цей парламент, тим краще для народу

Більшість ініціатив монобільшості Зеленського шкідливі для звичайних українців. Про це заявила співголова фракції «Європейська Солідарність» Ірина Геращенко з трибуни парламенту.

За її словами, влада постійно ухвалює рішення, які негативно впливають на економічну ситуацію в країні і посилюють тиск на найменш захищених людей.

«Хотілось би привітати Верховну Раду з новою сесією, але насправді чим менше працює цей парламент, тим краще для народу. Адже як тільки «Слуги» зберуться і щось наголосують, то народу потім це розсьорбувати кілька років. Це ви списали 10 мільярдів гривень олігархам. І це ви прийняли закон про конфіскацію майна у людей, які не можуть сплачувати комунальні послуги. Це ви прийняли бюджет в якому ліквідували систему субсидій і заморозили вже на два роки підняття зарплат українським військовим», – сказала вона.

Крім цього народна депутатка звернула увагу на відсутність нових безпекових гарантій для України в результаті візиту Зеленського до США. «Візит Зеленського до Сполучених Штатів насправді окрім фотографій привіз тільки одне – ми можемо розраховувати тільки на себе і українську армію», – зазначила вона.

Ірина Геращенко наголосила на недостатньості матеріального забезпечення армії і військових за влади Зеленського.

«Якою ж має бути мотивація українського воїна, якому, наприклад, за багатомісячне тренування на параді заплатили премію 372 гривні? При цьому ви всі не погнушалися піти на так звані безкоштовні концерти, коли для простого народу автозаками Маріїнський палац огородили і там ви насолоджувалися життям», – сказала депутатка.

«Сьогодні заборгованості перед армією по речовим, бойовим, оздоровчим сягають 1,5 мільярди гривень і це ваша відповідальність. І як на параді не було жодної нової техніки, окрім автозаків, а в Одесі на параді йшли кілька нових катерів випущених у 2018 році «Кузнею на Рибальському», так зараз ви і Зеленський кошмарите бойових генералів, які взяли на себе відповідальність за армію в найстрашніші роки», – додала співголова фракції.

Також вона звернула увагу на неприпустимості політичного переслідування бойових генералів і захисників держави.

«Днями ми СІЗО відвідали, де Зеленський утримує сьогодні бойового генерала Павловського, який рятував і звільнював Маріуполь. Павловському сьогодні не просто шиють зеленими нитками справу за те, що він дозволив обладнати українську армію новими катерами. Але йому ще заборонили по суті право на апеляцію. То суд замінують, то судді не прийдуть, то прокурори не з’являться. А це вже слідчий заборонив Павловського доставляти до суду, а в СІЗО вирубили інтернет, щоб він міг зв’язатися в судовому засіданні. Це нагадує найгірше практики Януковича», – зазначила Геращенко.

Співголова фракції зазначила, що в порядок денний сесії обов’язково необхідно внести ініціативу «Європейської Солідарності» щодо «тринадцятої пенсії» для найменш захищених українців.

«На порядок денний цієї сесії мають бути винесені саме соціальні закони, закони, які захищають і підтримують українську армію, пенсіонера. Ми вимагаємо прийняти наш закон про «тринадцяту пенсію» – кожному пенсіонеру, якого ви сьогодні пограбували», – сказала вона.

«А олігархи себе почувають дуже добре – вони не утримуються в СІЗО. Тому ми підтримуємо ініціативу Уповноваженої Денісової та інших фракцій і звертаємося до спікера з вимогою надіслати на експертизу Венеціанської комісії цю бздуру Банкової, яка називається закон про олігархів», – додала Геращенко.