Ірина Геращенко закликала негайно створити ТСК по «вагнергейту»: влада зрадила українські спецслужби, віддала Цемаха і «вагнерівців», підігруючи Путіну

Резонансний матеріал CNN, в якому підтверджується інформація про зрив операції «вагнерівців», підтвердив ту інформацію, яку вже рік вимагає розслідувати «Європейська Солідарність». Про це з трибуни Верховної Ради заявила співголова фракції Ірина Геращенко.

За її словами, спецоперація мала увійти в золотий фонд українських спецслужб, до неї були залучені країни НАТО, зокрема, спецслужби США. 

«Я хочу нагадати, що приватна армія «вагнерівців» це по суті армія Путіна. Тому що у РФ навіть в ЖЕКи призначають з подання Кремля. Всі серійні вбивці знаходяться там на олівці ФСБ і виконують свої страшні злочини на Донбасі – зокрема і збиття МН-17 – виключно із санкції Путіна. І зараз, коли в Гаазі триває трибунал щодо збиття МН-17, українська влада підло підіграла Путіну, коли віддала Цемаха, одного з головних свідків. А потім передала Лукашенку-Путіну повну інформацію про 33 вбивць, яких мали затримати на території України і які б стали свідками злочинів Путіна», – наголошує Ірина Геращенко. 

«Це та інформація, яку «Європейська Солідарність» оприлюднила рік тому у сесійній залі, вимагаючи створити тимчасову слідчу комісію через зраду наших спецслужбістів у найвищих кабінетах Банкової», – говорить Геращенко. 

«Нагадаю, що Банкова, її посіпаки і всі «слуги» нам рік розповідали, що ніякої операції не було. Потім вони почали розповідати, що там щось таке було, але її не зривали. Потім Зеленський дав явку з повинною, коли зізнався, що саме він розповів Лукашенку всі подробиці цієї операції», – зазначила Ірина Геращенко.  

«Ми чекаємо, що до кінця місяці буде текстова версія розслідування Bellingcat щодо цього злочину. Але вже зараз розслідувач Христо Грозєв наголошує, що українська влада відмовилася від будь-яких коментарів. Тому що інтерв’ю Зеленський дає тільки пригодованим шашликами журналістам, вірніше, пропагандистам олігархічних каналів. А ніколи не розмовляє з незалежними журналістами», – зауважила співголова фракції. 

Геращенко зазначила – операція з Чаусом, до якої були причетні українські спецслужби, яких примусила Банкова зганьбитися і в сусідній дружній державі викрадати корупціонера, – це продовження операції з «вагнерівцями», для того, щоб відволікти увагу. 

«Ми наполягаємо, щоб ви припинили бавитися з цими речами, з усіма цими своїми пригодованими ТСК і створили ТСК по «вагнерівцям». Тому що це є зрада наших спецслужб це є зрада нашої армії Верховним Головнокомандувачем і його посіпаками», – резюмує Ірина Геращенко.