У Зеленського вже почали фальсифікувати майбутні позачергові вибори, блокуючи участь кандидатів від опозиції – Олександр Турчинов

Влада намагається під час проведення майбутніх позачергових виборів застосувати досвід фальсифікацій, який вони відпрацювали на 87 окрузі Івано-Франківщини, де завдяки використанню адміністративного та силового ресурсу був призначений переможцем кандидат від “зелених”. «Європейська Солідарність» буде протидіяти ганебним спробам спотворити результати майбутніх виборів. Про це заявив на брифінгу Секретар РНБО (2014—2019), керівник Центрального штабу партії «Європейська Солідарність» Олександр Турчинов.

«Європейська Солідарність» як провідна опозиційна сила нашої країни висуває своїх кандидатів по всім округам, де будуть відбуватися позачергові вибори», – повідомив він.

Він розповів, що у 197 окрузі від «Європейської Солідарності» до Верховної Ради буде балотуватися легендарний Роман Сущенко, а у 184 окрузі – відомий аграрій, очільник благодійного фонду «Відродження Кам’яної січі» Ігор Йосипенко.

Крім того, партія висунула Олександра Скорика кандидатом на виборах Харківського міського голови, а кандидатом на виборах Липовецького міського голови у Вінницькій області буде воїн-герой, директор школи Василь Авраменко. Кандидатом на виборах Надлацького сільського голови Кіровоградської області став учасник АТО, професійний військовий, нині військовий пенсіонер і знана людина в регіоні Сергій Погуляйко.

«Європейська Солідарність» також висунула своїх кандидатів на виборах Комарнівського міського голови та Шегинівського сільського голови Львівської області, Теребовлянського міського голови Тернопільської області та депутатів Карлівської міської ради Полтавській області.

Олександр Турчинов звернув увагу в яких умовах нині в Україні проводяться вибори. «На превеликий жаль, у нас відкат іде не тільки у питаннях безпеки, не тільки провал в економічних, соціальних програмах. У нас іде відкат у демократичному розвитку нашої країни. Головна ознака цього – це неспроможність влади провести чесні прозорі вибори», – наголосив він.

Він підкреслив, що позачергові вибори у 87 окрузі Івано-Франківської області показали, що чинна влада використовує найгірші технології часів експрезидента Януковича і його брудної кримінальної команди. «Використовується не тільки адміністративний ресурс, але і силові структури. Згадайте як Служба безпеки України замість того, щоб захищати країну і боротися з тероризмом, боролася з виборцями цього округу, конфісковуючи бюлетені для організації фальшування», – зазначив він.

«Ця технологія – фальшування виборів, та максимальне використання силового і адміністративного ресурсу вже почала реалізовуватися на виборах, які повинні пройти наприкінці наступного місяця», – підкреслив Олександр Турчинов.

За його словами, у 197 окрузі, де балотуватиметься Роман Сущенко, Центральна виборча комісія змінила центр округу. Завжди він був у Каневі, а тепер його перенесли в Золотоношу. «Центр округу важливий тим, що саме там працює окружна комісія, саме там підводяться підсумки голосування», – пояснив керівник Центрального штабу партії.

«Мотивація цього рішення, – наголоси він, – дуже проста. Від «Слуг народу» висунули кандидатом саме мера Золотоноші. І прямо в його офісі хочуть підводити підсумки голосування».

Крім того, влада хоче заблокувати можливість балотуватися й іншому кандидату від «Європейської Солідарності» Василю Авраменку. «Напередодні висування він отримав повістку на місячні військові збори. Але це не зупинить нашого кандидата. Навіть перебуваючи у військах, вдалечині від свого регіону, він все одно буде боротися за перемогу», – заявив Олександр Турчинов.

«Намагання влади вплинути на волевиявлення громадян – це не тільки злочин, це, в першу чергу, ганьбить нашу Україну. Це є небезпечним гальмом для нашої європейської перспективи», – підкреслив керівник Центрального штабу.

«Незважаючи на все це, ми будемо боротися за перемогу і закликаємо всі демократичні партії і організації об’єднатися навколо «Європейської Солідарності» як провідної опозиційної сили для того, щоб перемогти цю владу, яка, на превеликий жаль, руйнує демократичні, економічні та безпекові підвалини України», – заявив він.